Головна / Новини / Суспільство / Закон про облік домашніх тварин: про що треба обов’язково знати українцям з вихованцями

Закон про облік домашніх тварин: про що треба обов’язково знати українцям з вихованцями

В Парламент 20 квітня внесли проект закону про впровадження процедури обліку домашніх і вуличних тварин.


Законопроект №7220включено до порядку денного. Документ розміщений на сайті ВРУ, передає «Громадське».

Згідно з документом, пропонує пропонується встановити список потенційно небезпечних порід собак.
У проекті закону перерахували 33 такі небезпечні породи. До них віднесли зокрема: зеннехунда, ризеншнауцера, добермана, ротвейлера, риджбека, і пару різновидів догів, вівчарок, мастифів і тер’єрів.Крім цього, автора документа пропонують ввести штраф за не прибирання екскрементів домашніх вихованців і використання тварин з метою жебрацтва.Також проект закону передбачає обов’язкову біостерилізацію бездомних тварин і забороняє проведення різних косметичних операцій (купірування хвоста і вух, видалення іклів і пазурів).

Читайте також  “Зелена моя Україна. Чи не моя. Я вже не знаю”: Телеведуча 1+1 прокоментувала вибори у РадуВідповідно до законопроекту №7220 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження обліку домашніх і безпритульних тварин)», парламентарії пропонують створити електронну базу даних домашніх і безпритульних тварин, а також видавати домашнім улюбленцем жетон і паспорт.

Також Верховна Рада має намір посилити відповідальність господарів тварин і створити екологічну поліцію, яка буде контролювати ці питання.

Нагадаємо також, що в Україні прийняли закон 5119-1 про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Залиште свій коментар