Головна / Новини / Економіка / Затишшя перед злетом. Чому здешевшав долар і коли він почне стрімко додавати в ціні

Затишшя перед злетом. Чому здешевшав долар і коли він почне стрімко додавати в ціні

В обмінниках та банках спостерігається дефіцит валюти.Гривня продовжує зміцнюватись.

Американський долар у курсах Нацбанку сьогодні коштує вже менше 26 гривень. Українці бояться чергового стрибка. Тому масово купують іноземну валюту, доки вона подешевшала.


Через ажіотаж у багатьох столичних обмінниках та банках порожні каси.

Найбільший попит на долар. Але не в кожному обміннику його можна знайти.

Поки курс упав, скуповує валюту і Нацбанк. Експерти кажуть, що це вже сигнал, що долар невдовзі знову злетить угору в ціні.


Наприкінці січня долар в обмінниках продавали за 29 гривень. Разом із ним угору поповзли ціни на продукти. Сьогодні ж купити “зелений” можна у середньому за 26 гривень. Але товари не подешевшали.“Є певна інерція в бізнесу. Вони не хочуть втрачати кошти. Коли вони закуповують товар, на це йде час: сьогодні купили валюту, оплатили, через кілька тижнів прийде товар. Розмитнять, поставлять до магазину. Два місяці минуло. Курс знову поїхав”, – говорить економічний експерт Олександр Крамаренко.

Читайте також  Потерявший стыд и совесть министр Рева готов устроить Украине настоящий геноцид: планирует отобрать все деньги, детали

За останні півтора місяця долар подешевшав майже на 10%. А ось 10 років тому, 2008-го, гривня зміцнилася лише на 5%. Але дешевим долар був недовго. Тоді із 5 гривень він раптом виріс до 8 гривень. Чи не повториться цей сценарій знову?

Ті українці, які добряче відчули нестабільність гривні, свої кревні намагаються конвертувати у валюту.

Аналітики прогнозують здорожчання іноземної валюти уже у квітні. Адже наступного місяця Україні доведеться повертати борги міжнародним кредиторам.

“Наприкінці квітня буде перша велика виплата – близько 5 мільярдів гривень. Їх конвертують у валюту і виведуть. Ця валюта має піти ще й з відсотками”, – каже Крамаренко.

Відтік валюти з українського ринку може знову призвести до подорожчання долара на 1-2 гривні. До того часу його курс протримається на рівні 26 гривень.

Залиште свій коментар