Бабине літо закінчиться, в Україну навідається циклон: у Гідрометцентрі уточнили погоду до кінця тижня

Бабине літо закінчиться, в Україну навідається циклон: у Гідрометцентрі уточнили погоду до кінця тижня

Бабине літо в Україні добігає кінця, вже з середини поточного тижня погода почне змінюватися, а з п’ятниці, 17 вересня, в країні запанує циклон із потужними дощами й вітрами.

Цілком імовірно, що найближчі дні стануть переломними й фактично перехідними від літньої до справжньої осінньої погоди. Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповіла синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха. Далі наводимо її пряму мову.Бабине літо в Україні затримається до середи

Можливо, це було перше бабине літо. Може бути ще й друге. Засмучуватися не треба. Але протягом цього тижня в Україні знижуватиметься температура.

Особливо це зниження буде відчутно з середині чи кінця тижня. Але загалом перша половина, до середи, буде ще доволі комфортною. Температура по Україні становитиме +22… +28 градусів вдень, +9… +14 градусів, у деяких регіонах навіть до +17 градусів вночі.
Починаючи з вівторка і середи у північних і західних областях буде зниження температури. Тоді вже денні максимуми будуть у межах +16… +22 градуси, а нічні +5… +10.

До середини тижня в Україні триватиме бабине літо.

Циклон зіпсує вихідні

Є тенденція до того, що наприкінці тижня в Україну зайде циклон. Ці дані будуть уточнюватися ближче до тих дат. Але попередньо можна сказати, що він переміщуватиметься із західних областей територією України з п’ятниці, 17 вересня.

Тому в п’ятницю, суботу і неділю в хронологічному порядку із заходу на схід будуть дощі, подекуди посилення вітру. Дощі можуть бути доволі інтенсивні.

На кінець тижня ми прогнозуємо перебудову синоптичних процесів – проходження циклону, опади, посилення вітру. А вже після того, як він пройде, розпочнеться приплив холодного повітря.Загалом цей тиждень буде ще помірним, а на наступний очікуємо зниження температури. Якого саме – будемо уточнювати.

В Україну прийде циклон із дощами.

Погода в Україні зміниться на осіннюМи очікуємо, що наприкінці цього тижня – на початку наступного циклон призведе до різкого зниження температури. Повітряні маси будуть змінюватися й набувати північної складової.

Наприклад, якщо на початок цього тижня в Києві маємо +24… +25 градусів, то вже на наступний понеділок температура може бути значно нижчою, навіть на 10 градусів, тобто близько +14 градусів. Але цей прогноз ще буде уточнюватися.

Щодо заморозків – принаймні цього тижня їх не буде.

Синоптикиня Наталія Птуха.

Гідрометцентр надав попередній прогноз на кожен день тижня

Водночас на сайті Українського гідрометцентру оприлюднений прогноз погоди на кожен день до суботи, 18 вересня.

У середу, 15 вересня, там прогнозують температуру вдень до +20… +22 градусів, вночі – від +6 на сході і до +15 на півдні країни. Без опадів.

Прогноз Укргідрометцентру на 15 вересня.

У четвер, 16 вересня, температура дещо знизиться. Зокрема, суттєво похолодає в нічні години. На сході і півночі стовпчик термометра вночі не підніматиметься вище +8 градусів, на заході +12 градусів, на півдні +15.

Прогноз Укргідрометцентру на 16 вересня.

У п’ятницю, 17 вересня, Гідрометцентр прогнозує дощі на більшій частині території України, але температурні показники залишатимуться на попередніх позначках.

Прогноз Укргідрометцентру на 17 вересня.

У суботу, 18 вересня, дощі накриють усю територію країни. Температура знизиться в середньому на 4-5 градусів порівняно з попередніми днями.

Прогноз Укргідрометцентру на 18 вересня.
Залиште свій коментар