Білоруські гелікоптери перетнули кордон із Польщею: що відомо

Білоруські гелікоптери перетнули кордон із Польщею: що відомо

Міністерство національної оборони Польщі підтвердило порушення польського повітряного простору з боку Білорусі двома гелікоптерами.


Білоруські гелікоптери перетнули кордон із Польщею. У Варшаві спершу заперечили цей факт, але пізніше підтвердили перетин державного кордону.Міністерство національної оборони Польщі у вівторок увечері підтвердило факт порушення польського повітряного простору з боку Білорусі двома гелікоптерами.

Міноборони Польщі стверджує, що польський повітряний простір порушили гелікоптери, які здійснювали навчання поблизу кордону – про ці навчання Мінськ попередньо інформував Варшаву.“Перетин кордону відбувся в районі міста Біловежа на дуже низькій висоті, що ускладнило його виявлення радіолокаційними системами. Тому сьогодні вранці Оперативне командування Збройних сил Польщі повідомило в комюніке, що польські радіолокаційні системи не зафіксували порушення польського повітряного простору”, – пояснили у відомстві.

У відповідь на інцидент міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак віддав наказ про збільшення кількості військових на кордоні й розгортання додаткових сил і засобів, зокрема бойових вертольотів.

Про інцидент повідомили в НАТО.

Польща вирішила викликати до МЗС тимчасового повіреного у справах Білорусі для пояснення інциденту.

“Нагадаємо, що останнім часом Росія та Білорусь активізували свої гібридні дії проти Польщі. З огляду на можливі подальші провокації закликаємо до відповідального поширення та коментування інформації, яка може бути використана російським й білоруським режимами”, – підсумовують у заяві.Фото білоруських гелікоптерів опублікувала місцева волонтерка Еліза Ковальчик, яка заявила, що вони залетіли на територію Біловежі. Те саме розповіли й місцеві жителі, які казали, що гелікоптери літали над дахами їхніх будинків.

Гелікоптери літали над дахами будинків мешканців Біловежі / Фото: Еліза Ковальчик

Місцеві OSINT-дослідники, які аналізують відкриті дані, за фотографіями встановили, що гелікоптери залетіли з Білорусі до Польщі біля села Грудки, зайшли приблизно на три кілометри вглиб країни, розвернулися й полетіли над Біловежею.Гелікоптери залетіли з Білорусі до Польщі біля села Грудки, зайшли приблизно на три кілометри вглиб країни, розвернулися й полетіли над Біловежею / Фото: Sluzbyiobywatel.pl
Залиште свій коментар