Депутати з тріском провалили закон про відтермінування для ФОПів: усіх зобов’яжуть видавати чеки

Депутати з тріском провалили закон про відтермінування для ФОПів: усіх зобов’яжуть видавати чеки

Запровадження обов’язкових реєстрацій розрахункових операцій (РРО, касових апаратів) для ФОПів (фізособ-підприємців) з 1 січня 2022 року не буде відтерміновано. Незважаючи на всі заяви депутатів, у Верховній Раді не знайшлося голосів для ухвалення відповідного законопроєкту. Тобто з нового року ФОПи будуть зобов’язані видавати чеки клієнтам.

Про це свідчить онлайн-трансляція позачергового засідання парламенту 17 грудня. Законопроєкт № 6376 навіть не змогли внести до порядку денного – за таке рішення проголосували лише 102 депутати. Зазначимо, сам законопроєкт зареєстрували представники різних фракцій, у тому числі “Слуги народу” (Анна Скороход та ін.), “Батьківщини” (Михайло Цимбалюк та ін.) та “За майбутнє” (Тарас Батенко та ін.). РРО чи касові апарати використовуються у торгівлі у всіх цивілізованих країнах світу. Це дозволяє покупцям отримувати чек та захищати свої права, а продавцям – запровадити прозорий облік.Незважаючи на це, у документі пропонували внести зміну до Податкового кодексу України та замінити дату набрання чинності законом про обов’язкові РРО з 1 січня 2022 року на 1 січня 2023 року. Тепер такого перенесення термінів не відбудеться, оскільки засідання Ради 17 грудня було останнім у 2021 році. Ніщо не завадить закону набути чинності.

Перед розглядом документа під стіни парламенту прийшли протестувальники. Мітингувальники почали палити фаєри, відбулися сутички з поліцією.

Мітинг під стінами парламенту

Мітинг організували представники руху “Власна справа”. Вони вимагали скасувати обов’язкове встановлення реєстраторів розрахункових операцій.
Але такі нововведення потрібні, щоб винищити схеми, за допомогою яких бізнес уникає оподаткування. Зокрема, відсутність РРО допомагає несумлінним підприємцям занижувати офіційні обороти бізнесу. У результаті багато хто залишається у 2-й групі, хоча вже мали перейти до 3-ї.

Окрім того, частина українських ФОПів вже давно перевищила всі ліміти єдиного податку і має перебувати на загальній системі оподаткування. Система ФОП створена виключно для малого бізнесу, але деякі великі підприємці використовують її для мінімізації податків.

За словами ФОПів-мітингувальників, у них занадто малий оборот, обладнання занадто дороге і через нововведення багато хто буде змушений закритися. При цьому насправді програмне РРО від держави безкоштовне, наймати бухгалтера не доведеться, а всі штрафи (крім невидачі чека) прибрали ще 2020 року.

 
Як зареєструвати програмний РРО

Якими будуть правила

Закони щодо застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі були підписані президентом України Володимиром Зеленським ще 17 жовтня 2019 року. Відповідно до цих законів, з 1 січня 2022-го ФОПи будуть зобов’язані встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО) та видавати своїм клієнтам чеки.РРО встановлять усі, крім:

  • самозайнятих (ФОП першої групи з оборотом до 1 млн на рік і без найнятих співробітників);
  • тих, хто не проводить розрахункові операції (працюють лише з бізнесом).

Перевірки почнуть проводити тільки після закінчення карантину. Натомість податківці спробують на словах переконати ФОПів встановити касові апарати.Залиште свій коментар