Головна / Новини / Світ / Ілона Маска звинуватили в шахрайстві

Ілона Маска звинуватили в шахрайствіКомісія з цінних паперів і бірж США звинуватила засновника Tesla Ілона Маска у шахрайстві – регулятори стверджують, що він ввів інвесторів в оману, коли повідомив про можливе виведення компанії з біржі та заявив про підтримку викупу акцій з боку інвестора, якого він знайшов.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що претензії комісії пов’язані з твітами Маска від 7 серпня, коли він заявив про готовність викупити акції компанії з ринку по 420 доларів.

Посилаючись і на інші повідомлення Маска у Twitter, комісія вважає, що бізнесмен ввів в оману інвесторів, коли писав про знайденого інвестора, який готовий профінансувати викуп акцій. Регулятори заявляють, що у засновника Tesla не було підстав робити такі заяви.

Читайте також  Сенцов став почесним громадянином Парижа

SEC подала до суду на Маска, та вимагає позбавити його права очолювати компанії, акції яких торгуються на біржі, і накласти штраф.

“Ні статус знаменитості, ні репутація технологічного новатора не передбачають звільнення від федеральних законів про цінні папери”, – заявив співдиректор SEC Стефані Авакян на прес-конференції, на якій він повідомив про звинувачення проти Маска.

Як йдеться у заяві SEC, Маск “знав або проявив недбалість, якщо не знав” про те, що його твіти є помилковими і вводять в оману, оскільки він ніколи не обговорював таку транзакцію з будь-яким джерелом фінансування.

Повідомляється, що справа Маска з’явилась в картотеці суду Манхеттена.

Після закінчення біржевих торгів вартість акцій компанії на тлі повідомлень про судовий позов, впала на понад 5%.

Читайте також  Кого Путин хочет привести к власти в Украине

“Я глибоко засмучений і розчарований цією невиправданою дією SEC”, – прокоментував звинувачення Маск. Він додав, що “завжди ухвалював рішення в інтересах правди, прозорості та інвесторів”.

Нагадаємо, 7 серпня засновник Tesla опублікував кілька повідомлень про можливе виведення компанії з біржі в своєму мікроблозі в Twitter.

26 серпня стало відомо, що глава компанії Tesla Ілон Маск змінив своє рішення щодо викупу акціїй компанії.

Комісія з цінних паперів і бірж США перевіряла повідомлення Маска про можливе виведення компанії з біржі при ціні в 420 доларів за акцію.

Залиште свій коментар
Loading...