Кулеба про сигнали Заходу перед вторгненням РФ: у вересні були “перші дзвіночки”, ми дуже серйозно до них поставилися

Кулеба про сигнали Заходу перед вторгненням РФ: у вересні були “перші дзвіночки”, ми дуже серйозно до них поставилися

У вересні 2021 року у США попередили українців про те, що Росія розгорне повномасштабну війну. Однак докази Вашингтон тоді не показував.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив в інтерв’ю “Гордону”. За його словами, “перші дзвіночки” пролунали під час його візиту з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком у США, і вони дуже серйозно поставилися до попередження

“Легендарна фраза – десь треба буде в якихось мемуарах використовувати. Ми були з Андрієм на одній зустрічі з Держдепом, але не з державним секретарем: його тоді не було цього дня у Вашингтоні. І людина прийшла, сіла, ось як ви, так чашку кави поставила і каже: “Ну що, хлопці? Копайте траншеї”. Ось так от я вперше почув… На запитання “Дайте, на підставі чого ви робите такі висновки?” ніякого фактажу на підтвердження ми не отримали,” – поділився Кулеба.Він розповів, що ця заява пролунала з вуст посадовця другого управлінського рівня у Держдепартаменті.

“Але в чому була тоді проблема ранньої осені? Тобі кажуть “ми бачимо, що справа йде до війни”, але після цього ставиться крапка, і ніякої більше інформації тобі не надають. І ти повинен… А тоді – згадайте – була дуже непроста ситуація. Росіяни, зрозуміло, готувалися. Мій тато, маючи військовий досвід в Афганістані, тоді сказав: “Якщо ти збираєш таку армаду на кордоні, ти не можеш її довго тримати в бездіяльності”. Але тоді ще був живий “нормандський процес”, тоді ще гра була велика дипломатична із суперставками політичними на тему “хто перший моргне”. Ну, тобто “Мінськ”…” – додав він.За словами Кулеби, Росії було важливо, щоб Україна якось її спровокувала.

“Партнери з вересня казали: “Але тільки ви їх не провокуйте. Не давайте їм жодного приводу”. А з іншого боку, ті кажуть: “Копай траншеї”. І ти маєш ухвалювати рішення. Це були перші ластівки”, – зазначив міністр.

Кулеба розповів, що після аналізу всіх даних у жовтні зрозумів, що війна буде. Проте думав, що бойові дії відбуватимуться лише на Донбасі.

“І буде три цілі у цієї війни. Перша: завдати поразки нашому угрупованню на Донбасі та зайняти Донецьку та Луганську області в адміністративних кордонах, і показати допомогу, яку Росія надала “ДНР” та “ЛНР”. І завдати військової поразки Україні. Виходить з цього друга мета – це похитнути українську владу, тому що зрозуміло: після поразки народ почав би ставити справедливі запитання владі. І третя ціль була цього конфлікту, на мою думку, – це нав’язати Заходу позицію, що “ми все одно тут усе вирішуємо”, – поділився глава МЗС припущеннями, які будував восени 2021 року.

“І я переконаний, що президент Путін погано ставиться до президента Зеленського саме тому, що він не зміг його зламати, не зміг його обіграти. Він думав, це буде якась легка прогулянка, але Зеленський виявився міцним горішком”, – додав Кулеба.“У тому, що війна буде такою, я був упевнений аж до 24 лютого. Перша ракета, яка впала на Київ, показала, що я помилявся, і це буде зовсім інша війна“, – резюмував він.

Залиште свій коментар