Лічильник не врятує, українців змусять платити за сусідів: що потрібно знати про нововведення

Лічильник не врятує, українців змусять платити за сусідів: що потрібно знати про нововведення

Вже незабаром у всіх українських багатоповерхівках встановлять будинкові лічильники на тепло, холодну і гарячу воду

Саме за їхніми показниками і доведеться оплачувати комуналку.

Відповідно до прийнятого закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, всі лічильники на тепло повинні встановити до серпня цього року, а лічильники води – до серпня 2019 року. Такий обов’язок ляже на плечі постачальників.



Суть нововведення полягає в тому, що нараховувати платіжки будуть по будинковим, а не квартирних лічильниках. Закон передбачає, що комунальна послуга надається на весь будинок, тому і платити потрібно за все кількість води і тепла, яке потрапило в багатоповерхівку.

 



У Києві та великих містах в більшості будинків вже встановили лічильники на воду, а в регіонах “Водоканалам” доведеться шукати кошти на нові прилади обліку. І будинкові лічильники швидко себе окуплять, так як вони дозволять перекладати на плечі мешканців т.зв. “внутрішньобудинкові втрати води”.

Зараз в тарифі на воду закладають певний відсоток втрат. Хтось використовує магніти і занижує суми в платіжках, в окремих будинках незаконно підключаються до системи водопостачання магазини в підвалах і не платять за це, в частині квартирах “капають” крани, але низька точність лічильника не враховує ці втрати.

І якщо раніше “втрати” фактично списували і компенсували тарифом, після установки будинкового лічильника доведеться платити за всю воду, яка потрапила в багатоповерхівку.

Так, наприклад в будинку на 20 квартир у кожного мешканця встановлений лічильник на гарячу воду в квартирі і, згідно з новим законом, встановили будинковий лічильник на воду. У кожній квартирі лічильник намотав по 4 кубометри води. До закону за ці 4 куба і довелося б заплатити кожному. Але якщо після вступу закону в силу виявиться, що будинковий лічильник на воду показав 100 кубометрів, а сума показань 20 квартирних лічильників – 80 кубометрів, за “зайві” 20 кубів доведеться платити всім. Тобто в платіжках замість 4 кубів буде вказано 5. До слова, в середньому один кубометр води обходиться в 60-80 грн (залежно від постачальника і регіону).

В перший час все втрати будуть компенсувати квартири, в яких не встановлені прилади обліку. Але закон передбачає, що з часом все будуть оснащені приладами обліку.



Крім того, українцям доведеться поступово змінювати старі лічильники на сертифіковані, з більш високим класом точності.

З новими приладами обліку поставити магніт або ж не враховувати втрати від капає крана буде складніше.



Один з варіантів вирішення внутрішньобудинкових втрат – установка спеціальних антимагнітних пристроїв. Методику розподілу втрат на даний момент розробляє профільне міністерство. Остаточний варіант повинні прийняти вже восени цього року.

Залиште свій коментар