Головна / Новини / Суспільство / Не пристебнувся – 850 грн штрафу: депутати прийняли закон у першому читанні

Не пристебнувся – 850 грн штрафу: депутати прийняли закон у першому читанні

Верховна рада України збільшує штрафи за невикористання ременів безпеки і шоломів з 51 до 850 гривень.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення» (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами) (реєстраційний номер 8492). Його підтримали 240 народних депутатів України.
Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та посилити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 до 850 гривень.

За офіційними даними Національної поліції України, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч. Тобто щодня на дорогах України гине понад 9 осіб. За цими показниками аварійності та наслідками дорожньо-транспортних пригод, Україна є одним із лідерів серед європейських країн.

Читайте також  "Мягких облачков, Кирюша": родные сгоревшего в Одессе студента растрогали воспоминаниями


За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ефективність ременів безпеки для порятунку життів становить близько 50% у ДТП, результатом яких у випадку невикористання ременів стала би смерть водія та пасажирів.

Залиште свій коментарLoading...

Loading...