“Путін розірвав на шматки Мінські домовленості”: Радбез ООН провів термінове засідання через “визнання” Росією “Л/ДНР”. Головні заяви

“Путін розірвав на шматки Мінські домовленості”: Радбез ООН провів термінове засідання через “визнання” Росією “Л/ДНР”. Головні заяви

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй (Радбез ООН) на заклик України і її союзників провела термінове засідання на тлі “визнання” Росією “незалежності” так званих республік “Л/ДНР”. Своїм документом глава держави-агресора дозволив введення російських військ на територію тимчасово окупованого Донбасу, що засудив увесь цивілізований світ.

Зустріч розпочалася о 21:00 понеділка за нью-йоркським часом або о 04:00 вівторка, 22 лютого, за Києвом. Вона пройшла у відкритому форматі з виступами на ній всіх країн-членів, враховуючи Російську Федерацію.На ній Кремль закликали відмовитися від дій, що призводять до ескалації, а представник РФ звинувачував Київ у невиконанні “Мінська”. Повне відео доступно на YouTube-каналі ООН, OBOZREVATEL зібрав головні заяви, що прозвучали на засіданні (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

Мета засідання Радбезу ООН

Сполучені Штати, Британія і Франція надіслали запит у Раду безпеки ООН про проведення термінового засідання щодо ситуації в Україні, яка склалася після “визнання” Росією “Л/ДНР”. Члени Радбезу ООН Албанія, Ірландія, Норвегія і Мексика також підтримали цей запит.
“Ми підтримуємо заклик України до термінового скликання Ради безпеки ООН. Радбез має вимагати, щоб Росія поважала суверенітет і територіальну цілісність України, держави-члена ООН”, – заявила постійна представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Вона наголосила, що визнання Путіним частин регіону Донбасу “незалежними державами” є неспровокованим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України.

Вчорашні дії Кремля Томас-Грінфілд назвала повною відмовою від Мінських домовленостей і порушенням резолюції 2202 (2015) Радбезу ООН.

Заява Росії – не більше ніж театр, очевидно, покликаний створити привід для подальшого вторгнення в Україну”, – припустила постпред США в ООН.

Зазначимо, що у лютому 2022-го в Раді безпеки ООН головує Російська Федерація.Головні заяви на засіданні

“Немає вакцини від вірусу, що розповсюджується Кремлем. Важливо зрозуміти, хто дійсно друг і член ООН, а хто і далі стримуватиме Росію словами“, – закликав на засіданні постійний представник України Сергій Кислиця.Сергій Кислиця

Постпред США в ООН Лінда Томас-Грінфілд спростувала звинувачення Путіна в тому, що Україна нібито хоче отримати за допомогою Заходу ядерну зброю. У Вашингтоні дії Росії щодо “Л/ДНР” назвали спробою створити привід для подальшого вторгнення.

Лінда Томас-Грінфілд

Представниця Британії в ООН Барбара Вудворд заявила, що РФ своїми діями серйозно порушує міжнародне право і це матиме серйозні наслідки, зокрема економічні.

Росія підійшла до грані, закликаємо відійти від неї”, – зазначила вона.

Барбара Вудворд

Представники Албанії та Франції висловили схожі думки, засудивши спрямування російських збройних сил на окуповані території Донбасу.

Вони заявили, що Росія порушує цілісність і ставить під загрозу суверенітет України.

Представники Албанії та Франції на засіданні Радбезу ООН

Представниця Мексики закликала до територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах, вказавши: “Час стати на шлях демократії”.

Зі свого боку представниця Ірландії додала: “Україна зберегла обличчя, незважаючи на провокації”. Вона закликала Кремль вивести російські війська з української території та відмовитися від дій, що призводять до ескалації.

Представниці Мексики та Ірландії на засіданні Радбезу ООН

“Визнання “Л/ДНР” йде врозріз роботі в “нормандському форматі”, а також спричиняє порушення принципів міжнародного права…” – підкреслила представниця Норвегії.

“Голоси війни гучні, але голоси миру голосніші. Ми на межі, але ще не провалилися в прірву“, – констатував представник Гани.

Представники Норвегії та Гани на засіданні Радбезу ООН

Зі свого боку представник РФ Василь Небензя звинуватив у всьому “майданський режим” в Україні, стверджуючи, що Київ “не виконує Мінські домовленості” і нібито не хоче дипломатії.

“Залишу прямі випади на нашу адресу без реакції. Сподівалися, що майданський режим схаменеться”, – висловився він на заяви членів Радбезу ООН.

Василь Небензя

Що передувало цьому

21 лютого глава РФ Володимир Путін визнав “незалежність” терористичних організацій “ЛНР” і “ДНР”. Раніше такі прохання йому озвучили глави так званих республік і нелегітимна Державна дума Росії. Питання розглядалося на позачерговому засіданні Ради безпеки РФ, під час якого трапилися курйозні моменти, а саму зустріч російського лідера з політиками назвали заздалегідь зрежисованиою і записаною.

Глава країни-агресора також підписав відповідні укази щодо “визнання республік”, які дозволяють введення російських збройних сил на територію Донбасу. Документи набули чинності того ж дня.

Пізніше Путін виступив зі зверненням до росіян, яке присвятив Україні. Він висловлював погрози українській державі й претензії НАТО.

Залиште свій коментар