Робота в Польщі: 10 поширених запитань

Робота в Польщі: 10 поширених запитань

Чи є сенс їхати працювати до Польщі?

Польща відкрила свої кордони для робітників, не тільки, мігрантів, зокрема зі східної області. В кожному місті можна помітити, що кількість працівників і студентів з інших країн збільшилася, особливо в великих містах. Якщо раніше це були тільки сезонні працівники, то зараз люди приїжджають на більш тривалий термін та залишаються тут на постійні роботи, для здобуття вищої освіти, посвідки на проживання. Це приклад того, що працевлаштування в Польщі вигідніше.Які вакансії користуються попитом?

Більшість вакансій які у нас вважають неактуальними, в Польщі навпаки особливо цінуються, через динамічного розвитку країни. Завжди є багато роботи для висококваліфікованих кадрів і навпаки.
Для легального працевлаштування варто звернутися в кадрове агентство де зможуть підібрати вакансію виходячи вашого досвіду.

Які документи потрібні для працевлаштування?
Документи без яких не зможете отримати легально роботу:

  • закордонний паспорт або біометричний
  • запрошення від роботодавця
  • робоча віза
  • медична страховка.

Яка оплата праці?

Щороку мінімальна оплата праці зростає, з 1 січня 2021 року вона становить (брутто) 2800 злотих на місяць, 18,30 злотих за годину. По відношенню мінімальної зарплати до середньої у 2021 році складе 53,2%.

Скільки йде грошей на проживання?

В першу чергу залежить від того, в якому місті будете проживати, і ваші потреби. Ціни на оренду житла у великих містах як Варшава, Познань відрізняється від маленьких і передмістях. В середньому на людину йде близько 1500 злотих.Як шукати житло?

Більшість роботодавців пропонують від себе безкоштовне або за мінімальну плату проживання в хостелі, гуртожитку. Але, якщо все-таки вирішите орендувати квартиру чи кімнату, варто через перевірені інтернет майданчика, або зверніться в агентство з нерухомості.Чи потрібно знати польську мову?

В рідких випадках. Якщо у вас все-таки виникне бажання вивчити польську мову, це буде тільки плюсом, надалі ви зможете претендувати на роботу з більш високою оплатою праці. Іноді при роботі в міжнародному середовищі може знадобитися знання англійської мови.

Скільки годин працюють в тиждень?

Мінімально 40 годин в тиждень.

Чи необхідно мати робочу візу при працевлаштуванні?

Не обов’язково, але для більш сприятливою роботи варто її зробити. Без робочої візи перебування в Польщі не може перевищувати 90 днів, протягом 180-денного періоду в країнах Шенгену.

Потрібно мати при собі паспорт для в’їзду на території Польщі?

Обов’язково. Навіть при в’їзді на територію Європейського союзу по безвізу треба мати при собі дійсний біометричний паспорт.

Джерело: europeservice.com.ua

Залиште свій коментар