Шмигаль розповів, що буде з цінами на газ для українців

Шмигаль розповів, що буде з цінами на газ для українців

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ціна на газ для населення України не зміниться. Зокрема, тариф залишатиметься на рівні підписаного річного контракту – 7,96 грн за кубометр.

“Ціна газу зафіксована річним контрактом “Нафтогазу” на рівні 7,96 грн. Цей контракт діє до 1 травня наступного року”, – зазначив глава уряду. Відповідну заяву Шмигаль озвучив на пресконференції у вівторок, 14 вересня.За його словами, далі цей договір переглядається і пропонується новий контракт на наступний рік.

“У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні менше або близько 8 грн для побутових споживачів. І це дуже важливий момент, тому що ціна на газ б’є світові рекорди, за деякими договорами перевищує вже 700 доларів, і це більш ніж 21 тисяча грн за тисячу кубометрів”, – підкреслив Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що річне споживання газу і населенням, і промисловістю в Україні становить близько 22-23 млрд кубометрів. Трохи більше 13 млрд кубометрів – це власний український видобуток.
“Фактично весь цей газ йде на споживання населенням. Воно використовує близько 14 млрд кубометрів – трохи, на 5-10%, більше, ніж власний видобуток. Відповідно, ціна 7,96 грн дає можливість забезпечити собівартість видобутку і постачання українського газу”, – додав Шмигаль.

Глава уряду повідомив, що бюджетній сфері і теплокомуненерго “Нафтогаз” запропонував ціну 7,44 грн. Це було зроблено для того, щоб дати можливість утримати на належному рівні – рівні минулого року – тарифи на теплопостачання і водопостачання.

За його словами, оскільки ціна на газ стала ціною, а не тарифом (тарифи поки регулюються і перебувають у сфері відповідальності органів місцевого самоврядування), то уряд зі свого боку робить низку кроків:

  • “Нафтогаз” дає трирічний контракт із ціною 7,44 грн – це вже певний елемент довіри до ТКЕ.
  • Держава теж виконує обов’язки щодо підписаного з главами міст меморандуму, за яким гасить усі заборгованості через різницю у тарифах. Це понад 30 млрд гривень на початку цього опалювального сезону.

“Усі ці кроки дають нам впевненість у проходженні опалювального сезону сьогодні – це незмінність тарифів для людей… Наше завдання – захистити людей від зміни тарифів у зв’язку з одним із видів гібридної агресії Росії проти Європи, проти України. Фактично це те, що ми бачимо, – зростання цін на газ… Маніпуляції російської сторони призводять до викривлень на європейському ринку газу”, – підкреслив Шмигаль.

Прем’єр-міністр також додав, що підготовка до опалювального сезону триває за графіком. На 90% енергосистема України готова до проведення опалювального сезону.“У газові сховища закачано понад 18 млрд кубометрів. Це становить найбільший відсоток за останні 10 років у середньому. Ми також із “Нафтогазом” чекаємо збільшення цих запасів до 19 млрд кубометрів і більше”, – резюмував Шмигаль.

Залиште свій коментар