Ситуація стає критичною, можлива катастрофа: що відбувається на українсько-польському кордоні

Ситуація стає критичною, можлива катастрофа: що відбувається на українсько-польському кордоні

Протягом поточного тижня (29 серпня – 4 вересня) черга з вантажних автомобілів до пункту пропуску Ягодин на польському кордоні перевалила за 45 км. Через це ситуація на українсько-польському кордоні стає критичною і може перерости у катастрофу.

Про це у Facebook розповів заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. Він наголошує: 45-кокілометрова черга стала “історично рекордною”.

“Водії живуть на узбіччі біля пунктів пропуску. У жахливих умовах. Тиждень і більше. Втрачаючи дохід. І ситуація стає критичною. У чергах відбуваються бійки, перевізники погрожують блокуванням траси”, – зазначив заступник міністра.Він підкреслив: головна причина черг – низька ефективність роботи польських служб, які здійснюють фітосанітарний та ветеринарний контроль. Зокрема, зазначив заступник міністра: у докризовий період на добу польські фітосанітарні та ветеринарні служби на пункті пропуску “Дорогуськ” приймали близько 80 вантажівок на добу. Нині ж показник помітно знизився:

  • 28 серпня – 12 транспортних засобів (т.з.);
  • 29 серпня – 20 т.з.;
  • 30 серпня – 25 т.з.;
  • 31 серпня – 19 т.з.

“І по інших пунктах пропуску ситуація аналогічна. І це відбувається саме тоді, коли наші товаровиробники практично відрізані від морського та авіасполучення і левова частка наших товарів їде дорогами”, – нарікає заступник міністра.При цьому він висловив переконання: вихід із цієї ситуації є. Адже з польського боку черга “5 кілометрів максимум”.

“Потрібно збільшити кількість працівників фітосанітарних та ветеринарних служб на польській стороні. Ми навіть пропонували надати українських експертів, які б допомагали польським колегам. Або взагалі вивести цей контроль за межі пунктів пропуску вглиб країни. Без цього ми нівелюємо всі зусилля, які докладаються митними та прикордонними службами наших країн”, – зазначив Найєм.

Залиште свій коментар