“Стіна” Яценюка рухнула, як картковий будинок: СБУ кинулася на пошуки секретних документів

“Стіна” Яценюка рухнула, як картковий будинок: СБУ кинулася на пошуки секретних документів

Служба безпеки України розпочала розслідування щодо втрати документа, де містилася секретна інформація щодо інженерно-технічного облаштування кордону з Росією (проект “Стіна”), який ще називають “Стіна Яценюка”. Відповідна інформація з’явилася на Telegram-каналі Шептун.

“Зазначається, що слідчі СБУ “завели справу за ч. 1 ст. 329 (“Втрата документів, що містять державну таємницю”) КК України”. Справу відкрито за фактом втрати директором генерального підрядника будівельних робіт при реалізації проекту “Каунт Груп” Олексієм Пегасиным ввірених йому матеріальних носіїв інформації з грифом “таємно”, – повідомляється на каналі.

При цьому детективи НАБУ почали розслідувати розкрадання 16,7 млн гривень під час реалізації проекту “Стіна” ще в березні 2016 року. У 2017 затримали 8 осіб, яких підозрювали у причетності до корупційної схеми.

У червні 2019 році до суду було направлено від НАБУ обвинувальний акт у їх відношенні. Згідно з версією слідства, ряд чиновників Державної прикордонної служби України та представників бізнесу завищували обсяги фактично виконаних робіт порівняно із зазначеною в документах, а також займалися залученням фіктивних компаній для виведення коштів, які державою виділялися на будівництво.

“станом на літо 2018 року повідомлялося, що на проект витратили вже 400 млн гривень, але було готове, за різними даними, від 10% до 30%. У державному Бюджеті України на 2019 рік на реалізацію проекту закладено ще 400 млн гривень”, – сказано в повідомленні.

Залиште свій коментар