Україна може збільшити експорт пшениці завдяки конфлікту Саудівської Аравії та Канади

Україна може збільшити експорт пшениці завдяки конфлікту Саудівської Аравії та Канади

Саудівська Аравія наказал експортерам зерна відмовитись від закупівлі пшениці та ячменю з Канади.

Принц Саудівської Аравії розпочав дивне протистояння з Канадою, пише The New Yorker. Суперечка між країнами спалахнула після того, як міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд привернула увагу до порушень прав людини в Саудівській Аравії.

Вона наголосила на підтримці з боку Канади борців за захист прав людини Самари та Раїф Бадаві, яких утримують у в’язниці Саудівської Аравії за критику монархії.



Саудівська Аравія засудила заяву Канади: “Позиція Канади є відкритим і нахабним втручанням до внутрішніх справ Королівства Саудівської Аравії, що суперечить основоположним міжнародним нормам відносин між країнами”, – йдеться в повідомленні королівства у Twitter.

Державне агентство Саудівської Аравії надало вказівки експортерам зерна відмовитись від закупівлі пшениці та ячменю з Канади через міжнародні тендери.

Саудівська Аравія також видоворила посла Канади і відкликала свого посла з цієї країни. Державна авіалінія припинила авіасполучення з Торонто, а тисячам студентів з Саудівської Аравії було наказано полишити Канаду і здобувати освіту в інших країнах.



Канада не поступилась своїми позиціями. “Я хочу чітко вказати, що Канада завжди захищатиме права людини в Канаді та у всьому світові”, – заявила Фріланд в понеділок.

Різка реакція Саудівської Аравії на критику з боку Канади відповідає все більш авторитарному управлінському стилю 32-річного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана, наголошує видання.

В королівстві заявили, що планують заморозити відносини в сфері торгівлі між двома країнами, повідомляє Reuters. Державне агентство Саудівської Аравії надало вказівки експортерам зерна відмовитись від закупівлі пшениці та ячменю з Канади через міжнародні тендери. Про це повідомили Reuters європейські трейдери.

Україна є основним постачальником ячменю до Саудівської Аравії, однак, не продавала пшеницю до цієї країни з 2016 року.

Водночас, аналітики вважають, що така ситуація може надати Україні шанс поновини експорт пшениці до Саудівської Аравії цього сезону.

Україна є основним постачальником ячменю до Саудівської Аравії, однак, не продавала пшеницю до цієї країни з 2016 року.



“Україна не постачала пшеницю до Саудівської Аравії в сезоні 2017/18, однак в теперішній ситуації, цей ринок може стати багатообіцяючим для українських експортерів зерна”, – заявив Reuters аналітик APK-Inform.

В APK-Inform вважають, що рішення державного агентства Саудівської Аравії з закупівлі пшениці на міжнародних торгах може дозволити Україні більше експортувати до королівства.



Залиште свій коментар