Залізна завіса: ембарго на видавання віз росіянам, щоб вони відчули справжнє повернення до СРСР

Залізна завіса: ембарго на видавання віз росіянам, щоб вони відчули справжнє повернення до СРСР

Володимир Зеленський закликає західні країни закрити свої кордони для росіян, запровадивши повне ембарго на видачу віз. Тобто, опустити залізну завісу, щоб громадяни країни-терористки, які хочуть реставрації СРСР, відчули, як це жити у подобі Північної Кореї.

Це має бути кара всім росіянам, навіть “хорошим”, які виїхали з Росії, за криваву війну проти України. “Найважливіші санкції – це закриття кордонів, бо росіяни забирають чужу землю, тому повинні жити у своєму світі, поки не змінять свою філософію”, – зауважив президент України в інтерв’ю The Washington Post.

Наприкінці липня в інтерв’ю Politico спецпредставник українського МЗС з питань санкцій Олексій Макєєв висловився ще жорсткіше, запропонувавши запровадити особливий режим доступу росіян до цивілізованого світу.

За його словами, Подаючись на німецьку чи французьку візу, громадянин Росії, наприклад, має заповнити анкету, де відповість на такі запитання: чи підтримує війну Росії; чи вчиняв особисто або родичі військові злочини; та чи почувається відповідальним або частково відповідальним за війну.

Йдеться насамперед про візи ЄС та США. У Брюсселі вже відповіли, що ЄС не має процедур заборони видавання  короткострокових віз іноземцям, зокрема й росіянам, на рівні всього блоку. До того ж, за словами офіційної представниці Єврокомісії Аніти Хіппер, навіть у випадку повної заборони мають завжди залишатися категорії людей, яким візи видаватися будуть, наприклад у гуманітарних цілях.
Проте, це не зовсім так.

По-перше, ЄС може ухвалити політичне рішення на саміті запровадити так зване візове ембарго, як це вже було з вугіллям та нафтою. Так, до нафтового ембарго не приєдналася Угорщина. Можливо, й у разі візового ембарго знайдуться такі країни. Але рішення саміту лідерів ЄС стало б потужним політичним сигналом Кремлю.

По-друге, і про це окремо зазначили в Єврокомісії, рішення про припинення видачі віз росіянам може ухвалити кожна країна-член ЄС окремо. І вони вже почали це робити.

Країни Балтії ще від 24 лютого можна сказати повністю припинили видавати візи росіянам. Виключення становлять гуманітарні чи медичні випадки, возз’єднання сім’ї, хвороба чи похорон родичів. Наприклад Естонія припинила видавати навіть студентські візи та посвідки (дозволи) на тимчасове проживання (які ще країни запровадили повне або часткове візове ембарго дивіться на інфографіці – ред.).

Залиште свій коментар