5 фактів про Telegram, які ніхто не знає
Одного разу Дурова осінило. Після гучного відходу з ВК, Павло Дуров вирішив обговорити плани з братом. І тут він зрозумів, що ні один месенджер не гарантує анонімності його листування.
Саме тоді й народилася ідея майбутнього бізнес-плану. Правда з моменту задуму до випуску першого клієнта Telegram для iOS (у серпні 2013) минуло цілих два роки.
Захист Telegram виставили на конкурс. Дуров не раз бавився на тему захищеності Telegram. То листування свою запропонує зламати, то спілкування ботів розсекретити.
Але треба сказати, що протокол шифрування для месенджера вибрали більш ніж вдало, так що поки це нікому ще не вдавалося.
Що буде, якщо зламати сервера? Сервера з даними Telegram розкидані по всьому світу. Кожен з них відповідає за свій регіон і має власну юрисдикцію. Саме за рахунок цього додаток так прудко літає.
Європейських юзерів, наприклад, обслуговують лондонські сервери. За спілкування азіатських користувачів відповідає дата-центр в Сінгапурі, а мексиканських – у Сан-Франциско.
Тут можна малювати свої стікери. У той час як інші месенджери заробляють на стікерах близько 16 мільйонів доларів в місяць (японський Line), в Telegram дозволили малювати наклейки абсолютно безкоштовно.
Telegram щомісяця юзають 100 млн осіб. Щодня сервіс поповнюють ще 350 тисяч нових користувачів, а сервери доставляють близько 15 мільярдів повідомлень в добу.
І це без найменших витрат на рекламу і команду піарників. Єдина людина, що підтримує зв’язок зі ЗМІ – це Маркус Ра. Він вважає, що більшість користувачів оцінили не тільки достаток фішок Telegram, але і повна відсутність реклами і спаму на сервісі.