Credit Suisse заморозив 5 млрд на рахунках російських клієнтів через санкції
Банк Credit Suisse відповідно до санкцій США заморозив великі суми на клієнтських рахунках.
У другому кварталі поточного року заморожено близько 5 мільярдів франків (5 мільярдів доларів США), йдеться в повідомленні одного з найбільших банків Швейцарії в середу, 22 серпня. Офіційна представниця банку не повідомила, кому належать ці кошти, однак зазначила, що Credit Suisse працює “відповідно до міжнародних правил у всіх країнах, в яких займається бізнесом, і дотримується санкцій, в тому числі і щодо Росії”.
До недавнього часу одним з клієнтів банку був Віктор Вексельберг, включений 6 квітня у список санкцій США. В цілому до нього потрапили 24 бізнесмени і чиновники з РФ, з них – сім мільярдерів, а також 14 компаній. Раніше через санкції США російський бізнесмен Олег Дерипаска був змушений відмовитися від орендованих ним приватних літаків, які належали Credit Suisse і Raiffeisen.
Два інших швейцарських банки – UBS та Julius Baer – також заявили, що виконують вимоги “Швейцарії, ООН, ЄС та США” та “співпрацюють з міжнародними регуляторами… у сфері санкцій”, однак не уточнювали, чи вони заморожували чиїсь рахунки.
Швейцарська служба з нагляду за фінансовими ринками FINMA не зобов’язує банки країни дотримуватися іноземних санкцій, однак рекомендує їм діяти так, щоб зводити до мінімуму правові та репутаційні ризики, зазначає Reuters. Credit Suisse діє обережно, оскільки раніше був оштрафований за порушення санкцій щодо Ірану. У 2009 році банк заплатив США за це 500 мільйонів доларів.
“Шкідлива діяльність” Росії
Коментуючи запровадження санкцій, міністр фінансів США Стівен Мнучін тоді пояснив, що вони не пов’язані з конкретними правопорушеннями, а введені у відповідь на “шкідливу діяльність Росії”. Йдеться про покарання Москви за всі її діяння останнього часу, включно з анексією Криму, підтримкою сирійського режиму і спробами підірвати західну демократію.
Виведення капіталу з Росії
Завдяки банківській таємниці та політичній стабільності в країні швейцарські банки користуються великою популярністю у заможних росіян, охочих вивести капітали з країни. Агентство Reuters наводить дані Центробанку РФ, згідно з якими в 2017 році з Росії до Швейцарії надійшло близько 6,2 мільярда доларів, в три рази більше, ніж до США.