Головна / Новини / Суспільство / Діти підуть до школи з трьох років: готується безпрецедентна реформа

Діти підуть до школи з трьох років: готується безпрецедентна реформа

У світі спостерігається тенденція, яка свідчить про те, що дітей дедалі раніше відправляють в школу У деяких країнах діти йдуть гризти граніт науки набагато раніше, ніж в Україні.

У більшості європейських країн діти йдуть в школу в шість років. Правда, в Північній Ірландії шкільне навчання починається в чотири роки, на Кіпрі й Мальті, в Англії, Шотландії, Уельсі – в п’ять років.
У Франції шкільний вік офіційно зменшили до трьох років, при цьому в останні роки батьки самі віддавали дітей в школу саме в цьому віці.За словами президента країни Еммануеля Макрона, ця реформа допоможе усунути нерівність в освіті, адже в бідних районах батьки рідко віддавали дітей до школи в ранньому віці.

У Франції на даний момент майже 98% малюків у віці трьох років відвідують дитячі садки. До реформи діти могли не ходити в садок, але тепер держава повинна гарантувати їм місце.
Читайте також  Снесут всю набережную: курорта Коктебель больше не будет

“Навіть у молодшій групі дітей вчать читати і писати (спочатку тільки своє ім’я, потім інші літери), а найстарші навчаються писати в прописах. Також з наймолодшого віку вчать рахувати, проходять пори року, назви місяців і днів тижня”, – розповідає Лілія Іванова, яка живе у Франції.

Вона каже, що в кінці року діти отримують оціночний лист, в якому їм ставлять оцінки по за шкалою «не вміє»/ «перебуває в процесі вивчення»/ «вміє».

У деяких садках діти можуть відвідувати міську бібліотеку або басейн. Після закінчення садочка діти йдуть в початкову школу.

Залиште свій коментар