Для захисту від Росії: в США вирішили зробити Україну головним військовим союзником
У Конгресі США запропонували посилити підтримку оборонного комплексу України і зробити її головним військово-політичним союзником поза НАТО.
Відповідний законопроект був поданий у Палату представників. Про це повідомляється на сторінці посольства США в Україні у Facebook.
Так, документ передбачає надання Україні статусу головного військово-політичного союзника США на період до вступу її в НАТО. Відзначається, що такий статус може бути використаний для спрощення процедури передачі Україні оборонних коштів.
Також законопроект спрямований на посилення обороноздатності України, в тому числі шляхом передачі озброєнь, продажу летальних оборонних засобів ЗСУ, а також зміцнення можливостей України протистояти російським кібератакам.
Перелік видів озброєнь, які можуть бути передані Україні, доповнюється протитанковими, протикорабельними і протиповітряними системами.
У цілому законопроект передбачає, що політика США повинна включати підтримку:
- суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також євроатлантичної та європейської інтеграції нашої держави;
- права народу України вільно визначати своє майбутнє і приймати незалежні і суверенні рішення в сфері зовнішньої політики і політики безпеки, в тому числі щодо взаємовідносин з іншими країнами і міжнародними організаціями без втручання, залякування або тиску з боку інших країн;
- права України на захист від російської агресії шляхом надання їй безпекової допомоги з боку США;
- подальшого утвердження демократичних цінностей в Україні, в тому числі шляхом зміцнення верховенства права, посилення прозорості та відповідальності в державному секторі, а також боротьби з корупцією.
Крім цього, політика США повинна бути спрямована на:
- неприйняття будь-яких територіальних змін Україна, здійснених у силовий спосіб, в тому числі шляхом незаконного вторгнення РФ у Криму і Донбасі і окупації цих територій;
- засудження триваючого утримання російською стороною 24-х членів екіпажів суден українських ВМС, захоплених поблизу Керченської протоки;
- наполегливе спонукання РФ до повної імплементації Мінських домовленостей, підтримки розгортання на Донбасі міжнародних механізмів безпеки, забезпечення безпечного повернення внутрішньо переміщених осіб і біженців.