Допомога на дітей по-новому: що потрібно знати українкам

Допомога на дітей по-новому: що потрібно знати українкам

Українські матері мають право на грошову допомогу при народженні дитини. Однак, це не єдиний вид дотацій, які можуть отримати вагітні та молоді матері. Причому, багато хто не знає, на яку саме допомогу можуть претендувати і як її отримати, – пише Politeka.

Перш за все, щоб отримати допомогу на дитину, один з батьків повинен подати відповідні документи в Управління праці та соціального захисту населення:

Оригінал паспорта та його копія, заява на отримання соціальних виплат, банківські реквізити, куди будуть нараховувати виплати, свідоцтво про народження дитини, копія судового рішення про усиновлення.



Бувають випадки, коли співробітники просять довідку про склад сім’ї або інші документи. При цьому батьки можуть їх не надавати, так як це не передбачено законом.

Подати документи слід протягом 12 місяців з дня народження дитини. Крім того, уточнити всі питання можна за телефоном гарячої лінії: 0-800-50-73-09.



Що ж стосується розміру соціальної виплати, то вона безпосередньо залежить від прожиткового мінімуму. У 2018 році вона становить 1853 гривні. При цьому Закон України «Про Державний бюджет на 2018 рік» встановлює наступні показники прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення:

Інше питання – це допомога при вагітності та декретні виплати. Процедуру державної допомоги при вагітності та пологах регулює розділ 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Право на неї мають усі вагітні, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме:



Така державна допомога надається в розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (зарплата, грошове забезпечення, стипендія, допомога по безробіттю і т.д.). Крім того, жінкам, які не працюють, а також тим, хто зареєстрованим як підприємець, плата нараховується в розмірі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатного населення країни.



Щоб отримати пільгу, необхідно подати такі документи:

Вагітні йдуть у відпустку терміном на 30 тижнів. Вона триває 70 календарних днів до пологів і ще 56 днів після народження дитини. Якщо ж жінка народила двох і більше дітей або їй робили кесарів розтин, то відпустка збільшується до 70 днів.

А ось виплата допомоги на дитину залишається незмінною вже кілька років поспіль. Вона не залежить ні від кількості неповнолітніх дітей в сім’ї, ні від того, яка дитина за рахунком з’явилася. Так, наприклад, допомога на першу і другу, третю дитину буде однаковою. Допомога на дитину в 2018 році становить 41 280 гривень.

Крім того, важливо знати, що всі гроші не виплачують одразу. В уряді ділять виплати на кілька етапів. Перший етап передбачає виплату 10 300 гривень через 2-3 місяці після оформлення всіх необхідних документів. Вся інша фінансова допомога розділена на наступні 3 роки: розмір щомісячної допомоги становить 860 гривень.

Право на додаткові пільги також мають матері-одиначки. Максимальний розмір виплат в 2018 році для матерів-одиначок складе:

Державну допомогу також отримають діти, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Держава зобов’язується виплачувати таким дітям гроші до 18 років. Аліменти від держави надаються в розмірі, що дорівнює різниці між 50% ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. Тобто, максимальна сума соціальних виплат досягає:

Закон України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» регламентує права дітей на отримання допомоги по інвалідності. Розмір таких виплат залежить від встановленого в країні прожиткового мінімуму. Так, в 2018 році допомога складе:

Діти, які залишилися без батьківського піклування, які отримали статус сироти, отримують допомогу в розмірі 2-х прожиткових мінімумів. За дитину виплати отримує опікун.

Залиште свій коментар