Головна / Новини / Економіка / €1 млрд на Чорнобиль

€1 млрд на Чорнобиль

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив, що французька компанія Engie готова інвестувати €1 млрд у сонячну електростанцію у Чорнобильській зоні.

За його словами, представники компанії зацікавилися проектом кілька років тому, передає “112 Україна”.

“Два роки тому я звернувся з пропозицією до світу, що Україна готова на території Чорнобильської станції запропонувати мережі, трансформатори, людей, які там залишилися працювати, можливості для інвестування у відновлювану енергетику. Наприклад, в сонячну”, – нагадав Семерак.


Ця новина була слабо сприйнята українськими медіа, але вона протягом першого місяця облетіла сторінки таких видань, як The Guardian, Deutsche Welle, Bloomberg та інших.

Читайте також  В Кабмине приняли печальное решение по зарплатам для учителей

“Ми отримали шалений інтерес. Після цього французький уряд інвестував 250 тис. євро, дослідивши, на наше прохання, можливості реалізації такого проекту. У нас сьогодні є техніко-економічне обґрунтування, що цей проект можливий величиною в 1,2 ГВт. Для того, щоб порівняти цю величину, це розмір одного енергоблоку колишньої Чорнобильської АЕС”, – розповів міністр.

Представники Engie на останньому засіданні Ради інвесторів при президентові України заявили про свою готовність надати необхідну для проекту суму. Будівництво планують розділити на 10 черг.

Залиште свій коментарLoading...