Головна / Новини / Суспільство / «Фактично це торгівля людьми»: Українським заробітчанам приготували пастку в Росії

«Фактично це торгівля людьми»: Українським заробітчанам приготували пастку в Росії

Громадяни України, які направляються на заробітки в Росію, все частіше стають жертвами торгівлі людьми. Українців обманом і погрозами втягують в торгівлю наркотиками, в результаті вже сотні людей замість обіцяних високих заробітків отримали тюремні терміни в РФ. Про особливості даної злочинної схеми розповів правозахисник Євген Чекарьов, передають Патріоти України.

«З 2013 року з’явилася дуже серйозна проблема, пов’язана з участю в наркотрафіку наших громадян. Схема така: громадяни України, а можливо і Російської Федерації, вербують тут наших людей. Їм кажуть — є дуже високооплачувана робота в Росії. Людина вирішує їхати, їй дають квиток, як правило, до Москви. Після Москви дають квиток або гроші на проїзд в якесь інше місто», — розповів Чекарьов.
За його словами, після прибуття на місце призначення людина знімає собі квартиру і отримує перше завдання — «відвезти кудись якийсь пакет». Через кілька днів люди розуміють, що вони возять наркотики, але вже пізно.

Читайте також  Мольфар, которого боялся Янукович, предсказал Украину при Зеленском


«Вони телефонують своїм роботодавцям, ті кажуть — ми знаємо, де знаходяться твої родичі в Україні, якщо ти не продовжиш виконувати цю роботу, з ними будуть проблеми. Тоді люди змушені робити цю роботу. У деяких забирають паспорти, у деяких не забирають — це різноманітні схеми. Але в результаті правоохоронні органи РФ знаходять цих «наркоторговців», і вони отримують дуже великі терміни, сидять у тюрмах у Росії», — розповів експерт.

За словами правозахисника, на даний момент відомо про як мінімум 250 людей, які в результаті були засуджені в РФ за наркотрафік. «Але фактично це торгівля людьми», — підкреслив він. Як зазначив Чекарьов, потенційним жертвам пропонується кур’єрська робота. Заробітчани можуть розраховувати, що в разі отримання патенту на офіційну роботу в РФ вони не стануть жертвами злочинців. Але навіть патент рятує не завжди.

Залиште свій коментарLoading...