Клімкін про повернення ядерного статусу України: хто нас візьме в НАТО?

Клімкін про повернення ядерного статусу України: хто нас візьме в НАТО?

Відновлення ядерного статусу України – далеко не єдиний і не найкращий спосіб протистояти державі-агресору Росії. Для вступу в НАТО потрібно виконати ще багато роботи.

Таку думку в коментарі OBOZREVATEL висловив міністр закордонних справ України в 2014-2019 роках Павло Клімкін. “Концентруватися тільки на ядерному статусі, який насправді вимагає масштабних програм, організації безпеки на етапі підготовки, не слід. Я вважаю, що це точно не та тема, яку зараз потрібно розкручувати на тлі того, що відбувається в ЗМІ”, – сказав він в контексті заяви посла України в Німеччині.

Це не компетенція посла – говорити про відновлення ядерного статусу. Це компетенція тих, хто говорить від імені держави. Це його особиста думка”, – додав Клімкін.



За його словами, “це задача, яка вирішується не на рівні політичних декларацій, а на рівні консенсусу людей і політичного класу. Це становить ризики”.

Дипломат зізнався, що є “фанатом” вступу України до НАТО, але в теперішньому стані країна ще не готова до цього. “Нам слід зробити все, що потрібно для вступу в НАТО. Зараз за багатьма параметрами ми не готові. Не стільки в контексті Збройних сил, хоча там теж багато роботи, але загалом. З такими судами, з такою боротьбою з корупцією, з олігархами – хто ж нас візьме в це НАТО?” – зауважив він.



Відповідаючи на запитання, які важелі, окрім відновлення ядерного статусу, має Україна, щоб протидіяти агресії Росії, Клімкін запевнив, що їх чимало. “Я вважаю, що потрібно взагалі користуватися всім задля того, щоб захищатися і боронити нашу державність. Світ навколо змінюється, є дуже багато засобів та інструментів, як це можна робити”.

Зокрема, на думку дипломата, сьогодні слід зміцнювати українську армію, зокрема й у сфері протиповітряної оборони та наступальних озброєнь.

“Потрібне зміцнення Збройних сил і взагалі безпекового і оборонного сектору. Будь-яка атака можлива, якщо ваш противник думає, що він не зазнає вирішальних втрат. І ми маємо це зробити”, – сказав він.

Наша армія достатньо досвідчена і крута, щоб зупинити наступ на землі. Але ракетні удари для нас – реальна проблема. Потрібно з нашими союзниками, з партнерами говорити про набуття компетенції і засобів у сфері протиповітряної та протиракетної оборони, а також наступальних озброєнь. Потрібно думати про симетричні заходи, це комплексна історія”, – підсумував Клімкін.

Залиште свій коментар