Головна / Новини / Суспільство / Локдаун і повна мобілізація медиків: Степанов назвав найгірші сценарії з COVID-19 в Україні

Локдаун і повна мобілізація медиків: Степанов назвав найгірші сценарії з COVID-19 в Україні

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що чекає на країну при зростанні кількості хворих на коронавірус. Так, коли кількість інфікованих сягне 15 тисяч в день, то у країні розгорнуть роботу мобільних госпіталів та проведуть повну мобілізацію медиків, в тому числі – інтернів.

Якщо ж добовий приріст хворих сягне 20 тисяч – лікарі будуть змушені обирати, кому надавати медичну допомогу. Про це Максим Степанов розповів під час традиційного брифінгу МОЗ, передає 24 канал.

Він зауважив, що максимальна кількість ліжок, які готові виділити під хворих на COVID-19 в Україні, становить 52 тисячі. Виходячи з цього, у МОЗ розрахували, яку кількість хворих на добу може витримувати система охорони здоров’я.Логіка підв’язана до єдиного критерію – здатності системи охорони здоров’я надавати допомогу,
– наголосив Степанов.
Відтак, є 4 рівні таких розрахунків.

Рівень 1: до 8 тисяч хворих в день

Україна перебуває зараз на цьому рівні. На ньому МОЗ продовжує збільшувати кількість ліжкомісць для хворих, готуватись до зростання кількості інфікованих, нарощує тестування тощо.

Рівень 2: до 10 тисяч хворих в день

На цьому рівні МОЗ має ввести в дію вже всі 52 тисячі ліжок. У деяких регіонах почнуть розгортати мобільні, польові госпіталі.

Читайте також  Чесні поради 30-річним від 60-річних. Це варто прочитати!

Починається перша хвиля мобілізації медиків.

Рівень 3: до 15 тисячі хворих

Коли добовий приріст хворих на коронавірус в Україні зросте до 15 тисяч, то в державі будуть змушені ввести повний перелік обмежень, які передбачає червона карантинна зона. Фактично йдеться майже про новий локдаун.

Окрім того, розгорнеться система роботи мобільних госпіталів, а також буде проведена повна мобілізація медиків, включно з лікарями-інтернами.

Рівень 4: до 20 тисяч хворих за добу

При такому сценарії заповненість ліжкового фонду може скласти до 100%.

В такому випадку ми змушені будемо запроваджувати протоколи вибору. Тоді лікарі будуть обирати, кому надавати медичну допомогу саме у стаціонарних умовах. Я не хочу нікого лякати, але МОЗ проводить максимально відкриту політику. І ви маєте знати весь спектр дій, які ми будемо робити далі. Вважаю, що ми не маємо опинитися на 4 рівні,
– наголосив Степанов.

Він додав, що МОЗ зараз дуже розраховує на те, що після місцевих виборів Рада прийме законопроєкт щодо посилення штрафів за порушення карантину. Документ подали до парламенту ще у червні.

Залиште свій коментарLoading...