Головна / Новини / Суспільство / Маска на підборідді – плати штраф: Кабмін назвав нові суми для фізосіб і підприємств

Маска на підборідді – плати штраф: Кабмін назвав нові суми для фізосіб і підприємств

На розгляд ВР відправлений законопроект, який розглядає покарання не тільки за отсуствіє маски в громадських місцях, а й буде матеріальна відповідальність для простих українців і для підприємств за їх неправильне носіння.

Сьогодні покарання передбачено лише за відсутність масок в місцях, зазначених в переліку закону

Сума для фізосіб і підприємств, які допускали людей і співробітників без масок, немаленька – 17 тис. до 34 тис. грн. За інформацією представника МВС Івана Варченка, щодня в Україні виписували від 400 до 600 таких штрафів.

Поради


За новим законопроектом розмір штрафу буде істотно знижений, але штрафувати будуть не тільки за відсутність засобу захисту, але і неправильне його носіння. Тобто, приспущена маска на рот або підборіддя буде вважатися порушенням. Розміри очікуються такі:

  • для громадян – за перше порушення 170 грн., за повторне – 255 грн.; буде вестися єдиний реєстр порушників; при злісному порушенні вимог закону людина може бути затримана;
  • для підприємств, об’єктів торгівлі та закладів, які дозволили перебування без маски, перший штраф – 3,4 тис. грн., наступні 5,1 тис.грн.; також передбачено закриття підприємств.
Читайте також  Ты десятый, иди на *уй: в Киеве пассажир выбросил контроллера из троллейбуса – видео

Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, цей законопроект буде розглянутий в найближчі дні.

А тут поради Мінприроди, як правильно утилізувати використані маски і рукавички.

Утилізація масок
Утилізація масок
Залиште свій коментарLoading...