Головна / Новини / Статті / «Моя нова поліція»: що декларують Дніпропетровські правоохоронці?

«Моя нова поліція»: що декларують Дніпропетровські правоохоронці?

До реформування колишньої міліції у нову поліцію свого часу була прикута увага тисяч українців, про це багато говорили та писали. Ми проаналізували декларації нинішнього керівника поліції Дніпропетровської області та його заступників, аби дізнатися, як нині живуть правоохоронці.

 Віталій Глуховеря очолює Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області з травня 2017-го. До того чоловік працював ректором Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

  

Зазвичай ми аналізуємо декларації лише за один рік, втім цього разу хотіли б звернути увагу на те, що декларував Віталій Андрійович, починаючи з 2014 року і будучи начальником ГУ МВС в області. Тогорічну декларацію чоловіка можна назвати скромною: сумарний дохід сягав 111 тисяч гривень, одна земельна ділянка, жодних квартир і новенька Toyota Land Cruiser того ж року випуску і вартістю 557 тисяч, яка належить «членам сім’ї декларанта». З усього документа в око кидається лише те, що Віталій Андрійович з якихось причин невірно вказав прізвище дружини.

І саме з декларації за 2016-й рік починається найцікавіше. Наприклад, у Віталія Глуховері з’являється квартира, якої не було у документах дворічної на той момент давнини, втім право власності на нерухомість він отримав саме у 2014-му.

Так само з’являються 2 земельні ділянки, права власності на які пан Глуховеря набув ще у 2003 та 2007 роках, втім так само чомусь не задекларував у 2014-му. Його дружина ж – Катерина Галайдич – стала власницею садового будиночка на 50 квадратів та автівки Mazda CX 5, вказана вартість якої – майже 458 тисяч. Втім відслідкувати, чи могла Катерина Миколаївна у 2015-му дозволити собі купити будинок та елітне авто, неможливо: декларація пана Глуховері за відповідний рік відсутня. Однак є декларація самої дружини головного правоохоронця Дніпропетровщини також за 2016-й. З неї стає зрозуміло, що жінка працювала у Державній фіскальній службі, отримала 15 тисяч гривень вихідної допомоги у зв’язку із скороченням, 6 тисяч допомоги при народженні дитини і ще 10 тисяч одноразової допомоги. У той самий час її  чоловік, будучи ректором, заробив 492 тисячі на рік, що дорівнює орієнтовно 40 тисячам гривень на місяць.

А вже у 2017-му дохід родини головного поліцейського Дніпропетровщини збільшується: його дружина декларує майже 494 тисячі доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Одночасно разом з 10 тисячами допомоги при народженні дитини. Заощадження Віталія Глуховері також змінюються: якщо у 2016-му чоловік мав готівкою 175 тисяч гривень, то вже за рік ця сума виросла на 100 тисяч.

З’ясувати, де проживає Віталій Глуховеря разом з родиною, – неможливо. У реєстрі майнових прав чомусь немає інформації про володіння чоловіком будь-якою нерухомістю.

Начальник слідчого управління, заступник Віталія Глуховері, – Михайло Куратченко.
У декларації Михайла Віталійовича – 2 квартири, площею 43 і 64 квадрати, 2 земельні ділянки та садовий будинок на 83 кв.м., придбаний чоловіком у 2015-му. Все нерухоме майно належить йому особисто. Проживає начальник слідчого управління разом з дружиною та двома дітьми ось у цьому будинку.

Дружина поліцейського – Ганна Куратченко, працювала у Дніпропетровському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України. Жінка володіє машиною Nissan Qashqai, придбаною у 2015-му за 300 тисяч. В той самий час варто зазначити: загальний дохід родини Куратченків у 2015-му становив 213 тисяч гривень. Окремо 200 тисяч Ганна Миколаївна, як видно з декларації за той самий рік, позичила третім особам, ще 10 тисяч доларів її чоловіку позичив, вочевидь, його ж батько.

Читайте також  11 столиць України, про які ви могли навіть не здогадуватися

У 2017-му зарплатня поліцейського була майже 148 тисяч, його дружини – 173 тисячі. Додатково Ганна Куратченко отримала майже 18 тисяч в якості соціальної виплати при народженні дитини.

Ще один заступник начальника ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області – начальник кримінальної поліції Олег Грозь.

У своїй власності Олег Олексійович має квартиру на 85 квадратів і гараж. Дещо довший список нерухомості – у його дружини, Лариси Грозь: дві квартири на 76 і 52 квадрати, земельна ділянка, а також садовий будинок, площею 100 кв.м. От тільки згідно з даними з реєстру майнових прав, жінка володіє лише однією квартирою у Дніпрі ось у цьому будинку.

 

Їздить Олег Грозь на Mitsubisi Outlender 2008 року випуску і вартістю на той момент 224 тисячі.

ФОТО ІЛЮСТРАТИВНЕ З МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Загальний дохід родини за 2017-й, якщо вірити декларації чоловіка, складається лише з його зарплатні у розмірі 314 тисяч гривень на рік. Втім, Лариса Грозь має заощадження – 150 тисяч гривень готівкою, трохи менше у поліцейського – 100 тисяч гривень. І тут постає питання: яким чином Олег Олексійович міг накопичити таку суму, якщо офіційно за 2015-й та 2016-й роки не декларував жодних заощаджень?

Черговий заступник начальника ГУНП, колишній керівник патрульної поліції Дніпра – Володимир Богоніс. 

За 2016-й рік, перебуваючи на минулій посаді, Володимир Романович заробив 213 тисяч гривень, ще 3 тисячі отримав від надання майна в оренду. Зарплатня його дружини трохи більша – 237 тисяч. Родина на двох володіє трьома невеликими квартирами площею 35, 36 та 57 кв.м. (дві з яких належать Володимиру Богонісу і розташовані у Львові) і трьома земельними ділянками (також у Львівській області). Майї Богоніс також належить Renault Duster 2011 року випуску і вартістю 156 тисяч. Має подружжя і заощадження:

 

 

 

 

 

 

Останній тимчасовий виконувач обов’язків начальника ГУНП в Дніпропетровській області – Костянтин Бахчев.

Родина Костянтина Вікторовича складається з дружини і трьох дітей. У власності чоловіка – земельна ділянка, а також спільна з дружиною квартира на 66 квадратів. Однак має правоохоронець і досить великий об’єкт незавершеного будівництва.

 

 

 

 

 

 

 

Ганна Бахчева, дружина співробітника ГУНП, володіє авто Mitsubishi Outlender 2006 року випуску, вартістю 96 тис. Офіційного доходу жінка не має, окрім допомоги по догляду за дитиною у розмірі 17 тисяч гривень. Зарплатня Віктора Бахчева за 2016-й складає 263 тис. Готівкою Костянтин Вікторович зберігає 5 тис.дол.

Підсумовуючи, варто зазначити, що правоохоронці не квапляться подавати електронні декларації за минулий рік. До кінцевого терміну залишилося менше місяця, втім свіжі дані про своє майно та статки оприлюднив лише начальник ГУНП Віталій Глуховеря (для якого на даній посаді це перше декларування) та лише один його заступник – Олег Грозь.

Юлія Брик, Народна Правда

Залиште свій коментарLoading...