На них рівнялися в АТБ: в чому особливість мережі супермаркетів Lidl, яку чекають в Україні

На них рівнялися в АТБ: в чому особливість мережі супермаркетів Lidl, яку чекають в Україні

Міжнародні ЗМІ стверджують, що в Україні відкриється Lidl – найбільший продуктовий рітейлер у Європі. Бізнес-модель цієї мережі намагалися скопіювати засновники АТБ, а тепер їм же доведеться конкурувати з німцями.

Супермаркети Lidl відрізняються великими знижками, дешевою продукцією і водночас відсутністю якісних вітрин і дорогого обладнання.

Про те, що може змінити новий рітейлер в Україні, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.



АТБ – “м’який” Lidl

Дніпропетровські бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков, Віктор Карачун та Сергій Тарасюк зізнавалися, що спочатку намагалися копіювати бізнес-модель із Lidl, коли створювали свою мережу АТБ. Тоді товари продавалися на палетах, а замість комфорту покупцям пропонували низькі ціни. Але це не спрацювало і все ж довелося обладнати комфортні вітрини, правильно сортувати й розставляти товар.



Як виглядає Lidl всередині

Тоді в мережі АТБ почали впроваджувати свій “м’який” варіант Lidl – надали більше комфорту, але трохи підняли ціни. Директор проєкту Retailers.ua Юлія Белінська в коментарі OBOZREVATEL зазначила, що якби німецька мережа супермаркетів-дискаунтерів зайшла в Україну хоча б років 20 тому, то їм було б значно простіше.

“Обсяг ринку для сильних гравців є завжди. Але будь-якому новому учаснику буде досить складно. Тут є сильні гравці, той же АТБ. Якби Lidl прийшов у 2000-му, коли АТБ був не такий сильний, тоді були б шанси. Зараз це зробити дуже складно”, – каже вона.

Тут, як зазначає експертка, не можна відкидати і можливість покупки європейським рітейлером уже наявної в Україні мережі. Так зараз робить багато хто – не доведеться вибудовувати цілу мережу, шукати приміщення, домовлятися з постачальниками. Завжди легше прийти вже на все готове.

Якими будуть ціни?

Lidl вважається рітейлером з “жорсткими дисконтом”. Бізнес-модель компанії схожа на роботу АТБ. На товари власного виробництва вони можуть робити істотні знижки, причому, наприклад, економлять величезні суми на рекламі, барвистій упаковці, “особливих” рецептах.



Lidl присутній майже у всіх країнах Європи і намагається навіть просуватися на ринки США та Китаю. Загалом по всьому світу є близько 4 500 філій цієї торгової мережі.

За рахунок чого в Lidl дешевше:



  • економлять на обладнанні (товари стоять просто в коробках на полицях);
  • економлять на кількості продавців у залі;
  • дешевше продають товари власного виробництва;
  • домовляються про знижки з постачальниками, тому що купують найбільшим оптом.

Загалом, Lidl асоціюють із низькими цінами й широким асортиментом товарів. Водночас, наприклад, у випадку з АТБ найчастіше йдеться про “магазинах біля будинку” – товарів менше, але ось ціни помітно нижчі, ніж у конкурентів.

Де вже працює Lidl

OBOZREVATEL вирішив порівняти ціни в Lidl з українським АТБ та “Ашан” у Польщі. І, як з’ясувалося, в більшості випадків в Lidl товари дійсно дешевші. А деякі продукти в сусідній країні значно менше коштують, ніж в Україні. Нижче наводимо приклади.

Вартість кілограма цукру:

  • Lidl (Польща) – 11,12 грн;
  • Ашан (Польща) – 16,61 грн;
  • АТБ (Україна) – 25 грн.

Кілограм картоплі:

  • Lidl (Польща) – 11,99 грн;
  • Ашан (Польща) – 26,06 грн;
  • АТБ (Україна) – 5,99 грн.

Хліб (за кілограм):

  • Lidl (Польща) – 23,98 грн;
  • Ашан (Польща) – 23,31 грн;
  • АТБ (Україна) – 26,5 грн.

Як видно, українці значно більше платять за хліб і навіть цукор, але можуть економити на картоплі. Загалом же, поява нового гравця на ринку може позитивно вплинути на ситуацію: чим більша конкуренція, тим вигіднішими будуть ціни та пропозиції. Також цілком можливо, що новий рітейлер дасть можливість реалізовувати свій товар і українським компаніям.

Але тут варто враховувати, що в Україні Lidl доведеться купувати продукти у тих самих виробників, у яких роблять закупівлі українські компанії. Адже возити з-за кордону молоко, м’ясо та інші товари вони не стануть, оскільки тоді доведеться підвищувати ціни.

Поки ж в АТБ є велика перевага. Мережа є однією з найбільших в Україні і може купити більше товару, ніж інші конкуренти. А отже, може розраховувати і на вигідніші знижки. Очевидно, що спочатку Lidl буде вкрай непросто.

Залиште свій коментар