На виборах президента можуть з’явитися неочікувані імена

На виборах президента можуть з’явитися неочікувані імена

Нинішня президентська кампанія відрізнятиметься від попередніх, оскільки через півроку після неї відбудуться парламентські вибори. Тому на виборах президента можуть з’явитися не тільки Вакарчук і Зеленський, а й Луценко, Гройсман чи Аваков.

За його словами, президентська кампанія буде знакова, тому що покаже орієнтири, які чекатимуть українців у найближчі п’ять років. Як зауважує Бала, на жаль, до того часу, поки, посада президента асоціюватиметься з тим, що переможець має все, а той, хто програв, – нічого, боротьба за цю посаду буде дуже жорсткою. Втім, говорить експерт, враховуючи дуже чутливий емоційний фон в Україні, війну з Росією і сподівання, які були в українців після Революції Гідності, не хочеться, щоб ця виборча кампанія стала боротьбою не за життя, а за смерть.

Йдеться не про чорний піар, а про бажання застосувати силові структури ще до початку перегонів. Не тільки президент хоче залишитися при владі, але і його оточення, яке отримує головні бонуси. Саме оточення глави держави є головним бенефіціаром можливостей влади. І коли хтось виграє вибори, то інший тікає за кордон. А якщо домовилися – то він повертається. На цих виборах може так статися, що домовитися не вийде. І це стосується не тільки тих, хто сьогодні при владі,
– переконаний Віталій Бала.



Водночас політолог вважає, що на президентських виборах можуть з’явитися Луценко, Гройсман чи Аваков. Питання – з якою метою. Як зауважує Бала, зараз лунає багато заяв про необхідність переходу до парламентської республіки. Тобто про чіткий розподіл повноважень між президентом і урядом.

“На президентських перегонах може бути багато учасників, які хочуть потім провести свої партії до парламенту. Якщо в Гройсмана, Луценка чи Авакова є бажання бути лідерами політичної сили, то вони можуть піти на вибори глави держави. Тому вибори президента будуть першою серією двосерійного трилера”, – наголосив Віталій Бала.



Нагадаємо, згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного в червні, серед усіх громадян України віком від 18 років голоси б розподілилися так (якби у списках не було музиканта Святослава Вакарчука та актора Володимира Зеленського): 11,2% проголосували б за Тимошенко; 7,9% – за екс-міністра оборони України Анатолія Гриценка; 6,5% – за лідера парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка; 5,2% – за лідера парламентської фракції Опозиційного блоку Юрія Бойка; 5,2% – за нинішнього президента України Петра Порошенка; 4,1% – за лідера партії “За життя”, нардепа Вадима Рабіновича.

Якби у виборах брали участь Вакарчук і Зеленський, то голоси б розподілилися так: 10,5% проголосували б за Тимошенко; 6,8% – за Гриценка; 5,8% – за Ляшка; 5,5% – за Бойка; 4,6% – за Порошенка; 4,5% – за Зеленського; 4% – за Рабіновича; 4% – за Вакарчука.

Понад 25% українців не визначилися, за кого б проголосували на виборах президента.

 

Залиште свій коментар