На Харківщині зафіксовано страшне захворювання: дирофіляріоз
У Первомайському районі Харківської області зареєстровано випадок дирофіляріозу у пацієнтки, яка скаржилася на набряк, почервоніння та болі в області лівого ока.
Як передає прес-служба Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України, жінка звернулася за медичною допомогою до комунального некомерційного підприємства “Міська клінічна лікарня №14 ім. проф. Л.Л. Гіршмана”,пише Обозреватель .
Хворій проведено оперативне втручання та видалено нематоду. Черв’як досліджений у бактеріологічній лабораторії і визначений як Dirofilaria repens.
Згідно з епіданамнезом, пацієнтка від серпня 2018 відчувала набряк і біль в області лівого підщелепного лімфовузла. Згодом набряк перемістився в область лівої скроні, де утворилася пухлина розміром із горошину, яка періодично запалювалася і турбувала жінку.
В осередку захворювання, за місцем проживання хворої, фахівцями Харківського обласного лабораторного центру проведено епідеміологічне та ентомологічне обстеження, впроваджений комплекс протиепідемічних заходів.
Відзначимо, дирофіляріоз — паразитарне захворювання, яке передається через укуси комах, в основному комарів. Джерелом зараження зазвичай є інвазовані домашні собаки, кішки, рідше дикі тварини.
Збудник захворювання — тонкі ниткоподібні круглі гельмінти. В організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть, досягаючи значних розмірів (до 30 см).
На території України випадки дирофіляріозу у людей пов’язані з паразитуванням виду Dirofilaria repens, який викликає підшкірну і очну форми захворювання.
Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно:
- стежити за станом здоров’я домашніх тварин;
- обмежувати прогулянки тварин у вечірній час;
- встановити спеціальні сітки на вікна та двері для захисту від зальоту комарів;
- знищувати комарів у місцях виплоду, приміщеннях, тваринницьких приміщеннях;
- використовувати репеленти для індивідуального захисту.