На Західній Україні вперше виявлений хантавірус
До Львівської обласної інфекційної лікарні звернувся житель Дрогобицького району зі скаргами на високу температуру, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, болі в попереку, м’язах. У пацієнта запідозрили гостре інфекційне вірусне захворювання – геморагічну лихоманку з нирковим синдромом, який викликає хантавірус, повідомила в понеділок, 25 січня, головний санітарний лікар Львівщини Наталія Тімко.
“Хантавіруси виявляють у гризунів. Люди можуть заразитися через контакти з щурами, вдихання парів від виділень гризунів. Передача хантавірусу від людини до людини виникає рідко. До сих пір такого захворювання на Львівщині не було”, – сказала Тимко, її цитує Zaxid.net.
За її словами, у чоловіка відібрали матеріал для дослідження і відправили в лабораторію Центру громадського здоров’я в Київ. Минулого тижня надійшли результати, які підтвердили передбачуваний діагноз – хантавірусна інфекція.
Де і як людина підхопила цей вірус, невідомо. Але він живе в селі і в господарстві бачив гризунів, в тому числі і щурів.
Тимко уточнила, що чоловік спочатку лікувався в обласній інфекційній лікарні, потім його направили в Львівську обласну клінічну лікарню, оскільки він мав серйозні проблеми з нирками.
Минулий рік був відзначений не тільки спалахом коронавируса в Китаї і в усьому світі. Піднебесна “обдарувала” людство в минулому році спалахом ще однієї смертельно небезпечною хворобою – хантавірус.
Хантавірус це новий вірус тваринного походження, який викликає так званий хантавірусна кардіопульмональний синдром, коли з перебоями починає працювати серце і легені, і може привести до смерті. Ця недуга відомий досить давно. Хантавірус вперше з’явився в 1950-х роках в ході Корейської війни (річка Хантаан). Він поширюється від щурів і мишей. Передача від людини до людини рідкісна. Для цього були розроблені навіть вакцини.
Люди можуть заразитися хантавірус від гризунів (найчастіше хвороба передається від мишей), продуктів їх життєдіяльності або після контакту з очима, носом або ротом, а передача від людини до людини трапляється рідко – останні подібні випадки були зафіксовані Аргентині і Чилі. Останньою гучною випадком є спалах вірусної інфекції в Сеулі в 2017 році, коли заразилися 17 осіб, а також польовими мишами ріпакового полів в 11 штатах Америки.