Нардепи навмисно не прийматимуть важливих рішень до виборів

Нардепи навмисно не прийматимуть важливих рішень до виборів

Президентська і парламентська кампанія виходять на фінішну пряму. І всі ведучі політичні сили вже, по суті, мають своїх кандидатів у президенти. Тому в парламенті намагатимуться затягнути ухвалення важливих питань.

Про це 24 каналу розповів директор центру суспільно-інформаційних технологій “Форум” Валерій Димов.

По-перше, зазначає політолог, це стосується оновлення складу ЦВК. За словами Димова, нинішній склад Центрвиборчкому задовольняє ті сили, які формували цей орган ще в 2006 році – колишню Партію регіонів і “Батьківщину”. Тому досі не призначені нові члени ЦВК, а депутати перекидають з себе відповідальність на владу.



Юлія Тимошенко, за її планами, збирається виграти вибори президента, а тільки потім переформатувати ЦВК під себе, розраховуючи, що депутати в старій Верховній Раді переходитимуть від менш рейтингового кандидата до більш популярного. І таким чином це дасть їй фору на парламентських виборах восени 2019 року, – вважає Валерій Димов.

По-друге, говорить експерт, нардепи затягуватимуть ухвалення нового виборчого кодексу, який передбачає перехід до голосування на парламентських виборах за відкритими партійними списками.



Якщо вибори Верховної Ради відбудуться за старою змішаною системою, то половина наступного парламенту знову будуть гречкосії – мажоритарники, які за державний кошт агітували виборців в своїх округах. А другу половину парламентарів оберуть за закритими списками, і вони відстоюватимуть точно не інтереси виборців. Важко уявити, що депутати, які не можуть оновити склад ЦВК, проголосують за правила, які передбачають прозорі і чесні вибори, – наголошує Валерій Димов.

Водночас, на його думку, через попит і тиск суспільства поволі зміни відбуватимуться. І новий виборчий кодекс можуть прийняти, тому що люди хочуть мати зворотній зв’язок з політиками. Втім, наголошує Димов, депутати діятимуть за принципом, щоб вовки були ситими і вівці цілими. Тобто і народний попит задовольнити, і клани, які стоять за нардепами. Політичних самовбивць у парламенті немає.

Нагадаємо, 6 вересня біля Верховної Ради України відбулася акція протесту “Ні виборам за законом Януковича”. Учасники мітингу вимагають прийняття нового Виборчого кодексу. Серед учасників представники різних політичних партій і громадських рухів. Зокрема, “Самопомочі”, “Свободи”, “Руху нових сил”, “Національного корпусу”, “Сила людей”, громадського руху “Чесно” і “Хвиля”. Як відомо, восени 2019 року в Україні повинні відбутися вибори до Верховної Ради України.

Що змінить голосування за відкритими списками?
На виборах до парламенту людина зможе обрати зі списку партії того кандидата, який їй подобається найбільше. Таким чином усувається можливість купування місця в списках, адже люди формуватимуть його, а не партійні керівники.

 



Залиште свій коментар