Наталья Соколенко: чому Президент не реагує на порушення Конституції членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України?
Поки чиновник Адміністрації Президента Дмитро Шимків привселюдно навішує ярлики на Громадську раду доброчесності і звинувачує у демарші (зверніть увагу на коменти під цією новиною), инша сторона конфлікту – Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) – порушує Конституції України. Але Дмитро Шимків цього не бачить. Тому пояснюю чиновнику Адміністрації Президента на пальцях:
Стаття 19 Конституції України визначає поле діяльності всіх органів державної влади, зокрема, й ВККСУ: “Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.”
ВККСУ не має законних повноважень вказувати Громадській раді доброчесності, як працювати, як оформлювати документи тощо. Однак у ВККСУ написали “регламент”, яким встановлюються вимоги до Громадськії ради доброчесності.
Вчора на брифінгу ВККСУ (який транслював 5-й канал:) я тричі запитала голову ВККСУ Сергія Козьякова: “Назвіть закон і номер статті, згідно якої ВККСУ виписала правила роботи для иншого органу – Громадської ради доброчесності”. Він не відповів. Бо нема такого закону.
Через цей “регламент” від ВККСУ Громадська рада доброчесності припинила свою участь у кваліфікаційному оцінюванні суддів. Кваліфоцінювання – це іспит на професійність і ДОБРОЧЕСНІСТЬ суддів, що проводиться як реалізація вимоги Революції Гідності – вимоги очищення судової системи від негідників та хабарників. Тобто, ВККСУ заблокувала виконання вимог Революції Гідності через свій неконституційний регламент.
Дмитро Шимків, звісно, не відповідає за судову реформу. Відповідає її ініціатор – Президент Порошенко. І він же гарант дотримання Конституції України.
З нетерпінням чекаємо від Президента відновлення конституційного ладу в Україні і виконання вимог Революції Гідності, активним учасником якої був і сам Петро Порошенко.