Головна / Новини / Культура / Нема грошей – читайте газети!

Нема грошей – читайте газети!

У понеділок, 18 червня, жителів таких міст як Київ, Тернопіль. Одеса, Дніпро, Вінниця, Чернігів, Ізюм, Білопілля та Ковель позбавили можливості переглядати аналогову трансляцію телеканалу UA:ПЕРШИЙ.

Прес-служба телеканалу опублікувала на офіційному сайті заяву, з роз’ясненням ситуації.

У заяві йдеться про те, що трансляцію мовлення було припинено через несплату грошей зі сторони ПАТ “НСТУ”.З квітня 2018 року грошей на оплату трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою Суспільному, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед РРТ у 75,12 мільйона гривень,
– йдеться у повідомленні.
У прес-службі зауважили, що цього року на фінансування всіх трансляцій НСТУ виділено вдвічі менше бюджету ніж гарантовано законом України “Про суспільне телебачення і радіомовлення України”. Для оплати всіх трансляцій необхідно 340 мільйонів гривень на рік, в той час, як у державному бюджеті на 2018 рік виділена сума становить лише 776 563 гривні.

Читайте також  Умeрлa aктриca из ceриaлoв "Мoя прeкрacнaя няня" и "Интeрны"

НСТУ неодноразово зверталася до уряду з приводу критичної ситуації через незаконне недофінансування, та попереджала про можливі наслідки такого рішення.

“Концерн РРТ поінформував НСТУ, що призупинення аналогової трансляції UA:ПЕРШИЙ відбуватиметься щоденно з 6:00 ранку до 18:00 вечора й триватиме до моменту погашення боргу”, – повідомила прес-служба.

Пізніше зявилася реакція Міністерства інформаційної політики України на ситуацію щодо припинення трансляції телеканалу UA:ПЕРШИЙ.

На офіційному сайті відомства проінформували, що Міністерство інформаційної політики України у найближчі дні надасть свої пропозиції на розгляд уряду щодо погашення боргу ПАТ “НСТУ” перед концерном “РРТ”.

У МІП заявили, що ситуація з відключенням телеканалу є неприпустимою.

Звісно, ситуація з відключенням через борги телеканалу UA: ПЕРШИЙ є неприпустимою. Тому Кабінет Міністрів України разом з Верховною Радою України мають вирішити питання про фінансування Національного суспільного телебачення України негайно,
– йдеться у повідомленні.

 

Залиште свій коментарLoading...