Головна / Новини / Культура / “Нове кіно Карпат”: Стрічки, які не можна пропустити на кінофорумі Transcarpatia

“Нове кіно Карпат”: Стрічки, які не можна пропустити на кінофорумі Transcarpatia

23-25 червня у селі Криворівня Верховинського району на Івано-Франківщині пройде кінофорум Transcarpatia в рамках Першого міжнародного форуму країн Східної та Центральної Європи Via Carpatia.
Глядачі безкоштовно зможуть передивитися найсучасніше українське, копродукційне та іноземне кіно. У панелі “Нове кіно Карпат” протягом трьох днів покажуть близько 20 стрічок, створених у країнах Карпатського Єврорегіону, які отримали визнання на міжнародних кінофестивалях.
Серед них:
“Люм’єри!”
Це французький документальний фільм Тьєррі Фремо, директора Каннського кінофестивалю, одного з найбільших знавців кіно. Фільм став його даниною братам Люм’єрам, які є родоначальниками кінематографу. Створили перший у світі фільм у березні 1895 року. У стрічці Фремо використав кадри з більш ніж 100 кінокартин братів-режисерів.
“Квадрат”
Крістіан працює куратором музею сучасного мистецтва. Після розлучення виховує двох дочок. Він – сучасний чоловік, який користується останніми гаджетами, їздить на електрокарі, бере участь у благодійних заходах. Фільм у копродукції зняв шведський режисер Рубен Естлунд. “Квадрат” став володарем головної премії Каннського кінофестивалю – “Золотої пальмової гілки”.


“Процес: Російська держава проти Олега Сенцова”
Це документальний фільм Аскольда Курова про протистояння людини та тоталітарного режиму. Коли 2014-го над українським режисером Сенцовим розпочалося судилище в Росії – колега та друг в’язня Куров вирішив провести власне розслідування. Олег Сенцов – український режисер, активіст Євромайдану, уродженець Криму, активний противник анексії, який не боявся публічно висловлювати свою позицію. У травні 2014 року його заарештували співробітники російських спецслужб, висунули звинувачення у плануванні теракту і перевезли до Москви. Через півроку Сенцова засудили до 20 років ув’язнення.
Історію Олега Сенцова автори проекту розповідають через його тексти, інтерв’ю з його близькими та соратниками по Майдану. Зйомки розпочалися одночасно в Україні та Росії і тривали більше року. Світова прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі торік у лютому. Український глядач вперше побачив “Процес”: Російська держава проти Олега Сенцова” 25 березня 2017 року на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.
“Школа № 3”
Це фільм, який зняли у спільному виробництві України та Німеччини. Показує війну очима українських дітей. Містечко Миколаївка на Донеччині. Влітку 2014 року декілька снарядів потрапляє в місцеву школу №3, перетворивши її на руїни. Сюжет картини – історії 13 учнів цієї школи. Історії підлітків, які живуть між війною та миром. Вони дружать, закохуються, мріють, планують своє майбутнє під обстрілами. Глядач почує 13 монологів підлітків, які мислять як дорослі.
“Рівень чорного”
Це документально-ігровий драматичний фільм українського режиера Валентина Васяновича. У житті 50-річного весільного фотографа Костянтина настає чорна смуга. Все, що він любить, – відходить у минуле. Щодня він фотографує чиїсь щасливі моменти, свята стали для нього рутиною. Відчуває себе самотнім і важко переживає кризу середнього віку. У свої 50 років Костя вчиться радіти життю і починає все заново. Прем’єра відбулася в липні торік на Одеському кінофестивалі. Робота стала кращим повнометражним фільмом за версією асоціації міжнародної кінопреси. Фільм висували від України на отримання премії “Оскар” в номінації за найкращий фільм іноземною мовою.
Залиште свій коментар
Читайте також  Як виглядає і ким працює чоловік Ольги Цибульської, якого вона роками приховує