“Пишаюся тим, що я українець”: олімпійський чемпіон з боксу Олександр Хижняк повернувся до Києва

Український спортсмен, чемпіон Олімпіади-2024 з боксу Олександр Хижняк повернувся до Києва із золотою медаллю з Парижа

Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко.

“Ми разом з вами йшли до цієї нагороди, ви знаєте якої ціни ця медаль. Тому я хотів би привітати кожного з вас, усіх українців, з цією нагородою. Я дійсно присвячую цю нагороду кожному українцю”, – сказав Хижняк.

Крім цього, він подякував кожному прикордоннику та бійцю, які боронять Україну.

“Це наша з вами спільна нагорода. Я пишаюся тим, що я полтавець. Я пишаюся тим, що я українець. Я пишаюся тим, що я зміг гідно представити нашу країну”, – наголосив спортсмен.

Про золото з боксу на Олімпіаді у Парижі

8 серпня український боксер Олександр Хижняк зустрівся у фіналі Олімпійських ігор у Парижі в категорії до 80 кг з Нурбеком Оралбаєм з Казахстану.

Хижняк активно розпочав фінал проти чинного чемпіона світу Оралбая та діяв першим номером. Судді віддали стартовий раунд українцю – 3:2. У другій трихвилинці Хижняк продовжив пресингувати, а казахстанець вдало діяв на контратаках та виграв раунд 3:2. Рахунок на картках зрівнявся.

У вирішальному раунді сили боксерів знову були рівними, але Хижняк інтенсивніше провів заключну хвилину. Судді у підсумку віддали перевагу в раунді українцю – 5:0. Загалом Олександр Хижняк здобув перемогу роздільним рішенням суддів – 30:27, 30:27, 29:28, 28:29, 28:29 – та став олімпійським чемпіоном.