Путін і Меркель можуть об’єднатися проти політики Трампа

Путін і Меркель можуть об’єднатися проти політики Трампа

 Є сукупність економічних і геополітичних питань, які обговорюватимуться Меркель і Путіним на черговій зустрічі.

В першу чергу, вироблення спільних рішень щодо США через протекціонізм Трампа в торгівлі. І будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

За словами експерта, Росія і Німеччина в питанні протидії американському протекціонізму Трампа – союзники. Політика Трампа з укріплення долара, зауважує Вігірінський, призводить до втрати позицій валют інших країн, в тому числі, Німеччини і Росії. Тому Меркель і Путін можуть обговорити можливість введення дзеркальних заходів щодо США.



Крім того, наголошує політолог, для Європи і Росії є одне спільне геополітичне питання – будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

“Північний потік-2″ для Берліна і Москви важливий не тільки з точки зору енергетики, але й економіки. В ньому зацікавлені Німеччина, Австрія, Франція, Нідерланди. А політика Трампа, який проти будівництва, може призвести до того, що проект не буде реалізований. І втратить не тільки Росія. Постраждають європейські компанії, які є бюджетоутворюючими для ЄС, через загрозу американських санкцій. Зокрема, Royal Dutch Shell (англо-голландська), французькі Total і Engie. І, вочевидь, Меркель і Путін говоритимуть про це”, – наголошує Андрій Вігірінський.



Водночас, на переконання політолога, зустріч Меркель і Путіна не свідчить про створення глобального стратегічного союзу Німеччини і Росії.

Між Меркель і Путіним склався ситуативний союз, щоб вирішити моментні проблеми. Між Німеччиною і РФ велика різниця в питанні ідеології, цінностей і демократії. ЄС заснований на базисах вільної торгівлі, єдиного громадянства, відсутності кордонів, забезпечення політичних прав. В цих питаннях союзником США є ЄС. А Росія начебто будує демократію тоталітарного типу. Європейці не зрозуміють, якщо в них зміниться стратегічний союзник, – вважає Вігірінський.

Залиште свій коментар