Рік безвізу: що змінилося і які перші результати
У понеділок, 11 червня, виповнюється рівно рік, як українці отримали право на безвізові поїздки в Шенгенську зону.
Цією можливістю вони встигли скористатися понад півмільйона разів. Правда, більшість бажаючих продовжували їздити в ЄС за старими візами, передає ВВС.
Відзначається, що значна частина людей, які вистояли у черзі за паспортом, так його і не застосували.
За даними Державної прикордонної служби, за рік українці скористалися безвізовим режимом 517 тисяч разів. Йдеться про поїздки в ЄС з біометричним паспортом без візи, що діє.
Уточнюється, що це кількість в’їздів, а не людей. Другий показник підрахувати вкрай складно.
У цілому з червня 2017 року по червень 2018 роки українці їздили в ЄС 19,5 млн раз, і з них близько 4 млн – за біометричними паспортами, але з дійсною візою.
При цьому громадська організація “Європа без бар’єрів”, спираючись на дані ЄС, підрахувала, що в 2017 році, коли безвіз діяв вже півроку, кількість запитів від українців на візи скоротилося вдвічі – з 1,4 млн до 720 тисяч.
Як відомо, у безвізовий для нас європейський список входять Австрія, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія , Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.
Українські експерти стверджують, що безвіз так і залишився для українців суто теоретичною можливістю туристичних поїздок до Європи.
“Число українців, що виїжджають до Європи, зросла на лічені відсотки, так що всі ці розмови про масоий виїзд українців в ЄС після безвізу виявилися вигадкою”, – розповів “КП в Україні” президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.
Думку економістів підтверджують і туроператори, які констатують: незважаючи на те що це наше перше повноцінне безвізове літо, переваги українців за рік мало змінилися і бажаючих поїхати на відпочинок до Європи більше не стало.