Робота в Чехії: актуальні вакансії, вимоги, умови праці
Працевлаштування в Чехії – чудова можливість покращити свій фінансовий стан. Високі заробітні плати, порівняно з українськими, доплати за понаднормову працю та виконання плану від чеських роботодавців дають можливість за порівняно невеликий термін отримати солідну суму.
Робота в Чехії для сімейних пар, жінок, чоловіків: вакансії
Знайти вакансію для працевлаштування можна в будь-який сезон. Для легального працевлаштування не потрібно знати мову або мати особливі навички. Знайти роботу можуть чоловіки, жінки, а також є робота в Чехії для сімейних пар.
Найбільші заробітні плати у кваліфікованих працівників:
- ІТ-сфера – програмісти, розробники додатків, системні адміністратори та ін.;
- Медицина – лікарі, дантисти, фармацевти, медсестри;
- Освіта – вчителі, вихователі.
Протягом багатьох років підприємства в Чехії відчувають нестачу персоналу в різних галузях: громадське харчування, торгівля, виробництво, будівництво. Одними з найбільш затребуваних є представники робітничих спеціальностей. Це може бути робота в Чехії водієм, будівельником, швачкою, електриком, слюсарем, перукарем, кухарем.
Окрім цього є безліч вакансій для некваліфікованих робітників. Зазвичай на такі посади не потрібні досвід роботи, знання чеської мови та особливі навички. До цієї категорії відносяться такі вакансії: сортувальник, фасувальник, збирач врожаю та ін.
Вимоги до претендентів на працевлаштування
Офіційна робота в Чехії для українців доступна, і знайти її не так складно, проте необхідно зважати на деякі фактори. Яку б вакансію Ви не шукали – роботу в Чехії на складах чи в будівельній сфері, необхідно оцінити свої персональні можливості та навички.
Зазвичай специфічних умов до кандидатів на роботу чеські підприємства не висувають, але є вакансії, де вони все ж таки присутні:
- Ступінь освіти. Така вимога є для кваліфікованих фахівців. Для працевлаштування необхідно буде проходити процедуру нострифікації – підтвердження документів про освіту.
- Володіння чеською мовою. Знайти роботу без знання мови можна в деяких сферах: будівництво, виробництво, сільське господарство. А ось для посад, які передбачають спілкування з клієнтами – необхідно знати мову. Наприклад, перукарі, офіціанти, медсестри та ін. Перевагою для працевлаштування також буде володіння англійською мовою.
- Досвід роботи та особисті якості. Під час прийому на роботу конкуренція присутня завжди. В першу чергу роботодавці приймають на роботу досвідчених кандидатів. Окрім цього, критеріями відбору можуть бути відповідальність, комунікабельність, вміння працювати в команді.
Умови праці та проживання
Робота за кордоном для жінок, чоловіків та сімейних пар легально передбачає укладання трудового договору. В ньому фіксуються важливі умови праці: посадові обов’язки та обов’язки роботодавця; робочий графік (зазвичай в Чехії він складає від 8 до 12 годин); позмінна робота або кожного дня з одним вихідним днем; розмір заробітної плати; доплати за виконання 100% плану або понаднормову працю. Деякі роботодавці своїм робітникам видають робочий одяг та взуття, а також талони на харчування в їдальнях чи кафе.
Робота в Чехії може передбачати й забезпечення житлом. Зазвичай таке житло надає роботодавець. Вартість проживання обговорюється з роботодавцем та фіксується в трудовому договорі. Якщо ж такий варіант робітника не влаштовує, він може шукати житло самостійно. Та варто враховувати, що тарифи на оплату комунальних послуг в країні та вартість оренди житла досить висока.