Росіяни захопили морський дрон Magura V5 і розібрали його до гвинтика, – ГУР

Росіяни захопили морський дрон Magura V5 і розібрали його до гвинтика, – ГУР

У Головному управлінні розвідки розповіли, як російська армія намагається здобути якомога більше інформації щодо засобів ураження, з якими працює ГУР. Тож коли росіянам вдалось захопити один із морських дронів-камікадзе, його буквально розібрали на запчастини.

Цікаво, що російські експерти заявили, нібито дрон “зроблений дуже погано”. Про це в коментарі LIGA.net розповів співробітник Головного управління розвідки.

Дрони Magura постійно вдосконалюються, – представник ГУР

Представник Головного управління розвідки розповів, що росіянам вдалося захопити один із морських дронів Magura, якими українська розвідка нищить Чорноморський флот РФ, хоча вони оснащені механізмами самоліквідації. “Вони зробили детальний огляд, розібрали його до гвинтика і писали, що він зроблений дуже погано. Але цей нібито погано зроблений засіб зміг суттєво “покалічити” їхній потужний та “ідеальний” Чорноморський флот”, – розповів він.



Морські дрони Magura V5 є дронами-камікадзе, тому існує ризик, що певні їхні залишки можуть потрапити до рук ворога, але навіть це не дає йому значної технічної переваги у протидії цим засобам. “Вони постійно вдосконалюються. Це передбачає постійне оновлення програмного забезпечення, удосконалення алгоритмів навігації та керування, а також розробку нових методик застосування дронів у бойових умовах”, – зазначив співробітник ГУР.

Розвідник додав, що виріб постійно допрацьовується, і той дрон, який росіяни захопили більше ніж пів року тому, вже суттєво відрізняється від сучасних моделей. “Дрони постійно оновлюються, а технічні рішення регулярно змінюються”, – каже представник розвідки.



Еволюція дрона MAGURA: будуть нові розробки

Морський надводний безпілотник-камікадзе “Магура” (MAGURA) – зброя, яка змінила хід боїв у Чорному морі. 30 травня 2024 року спецпризначенці ГУР МО з GROUP 13 завдали ударів по залишках Чорноморського флоту Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму. Так, один за одним пішли на дно швидкісні транспортні десантні катери “Тунець”, що належать прикордонному управлінню ФСБ.

“Морські дрони, насамперед MAGURA V5, стали такою асиметричною відповіддю, яку ворог досі не може наздогнати”, – зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. Він додав, що найближчим часом ми “почуємо новини і нові модифікації”.

Від операції до операції морський дрон постійно вдосконалювався українськими інженерами. “Засоби радіоелектронної боротьби, програмне забезпечення, звісно, все, що стосується управління, дальності ходу і можливості автономного режиму роботи. Це постійні інструменти, які вдосконалюються. Ми детально не можемо і не потрібно про це говорити, тому що ворог дуже цікавиться цими речами”, – пояснив представник ГУР Юсов.

Залиште свій коментар