Щойно! Шмигаль подав заяву на відставку з посади глави уряду

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль офіційно подав у відставку. Про це він повідомив у своїх соцмережах 15 липня, опублікувавши відповідну заяву до президента Володимира Зеленського. Це рішення стало несподіванкою для багатьох, адже Шмигаль був одним із найстабільніших і найтриваліших очільників уряду в історії незалежної України.
Офіційна заява Шмигаля
«Дякую нашим захисникам та захисницям, які тримають фронт і бережуть Україну! Дякую Президенту України Володимиру Зеленському за довіру! Дякую всій команді за невтомну працю задля нашої держави!», – написав Шмигаль на своїй сторінці у соцмережах.
У супровідному фото — текст його офіційної заяви на ім’я президента України, у якій прем’єр просить прийняти його відставку з посади глави уряду.
Що відомо на цю мить?
Станом на ранок 15 липня Офіс Президента публічно не коментував ситуацію, однак, за процедурою, президент має внести подання про звільнення прем’єра до Верховної Ради. Далі слово за парламентом — саме депутати голосують за відставку глави уряду.
Наразі невідомо, чи подасть у відставку весь склад Кабінету Міністрів, хоча, за Конституцією, відставка прем’єра означає автоматичне припинення повноважень всього уряду.
Що стало причиною відставки?
Офіційно причин у заяві не вказано. Проте за останні місяці почастішали розмови про кадрові зміни в уряді, а сам Шмигаль кілька разів з’являвся в епіцентрі політичної критики — як з боку опозиції, так і окремих представників монобільшості. Не виключено, що рішення про відставку було узгоджене із Банковою в межах ширшого переформатування виконавчої влади.
Що далі?
Україна вступає у новий політичний етап. Хто стане новим прем’єром — наразі неясно. Можливими кандидатами в експертних колах називають кількох фігур — від чинних міністрів до голів ОВА та бізнесменів з державною репутацією.
Для України, яка живе в умовах повномасштабної війни, це серйозне кадрове рішення. Уряд має гарантувати стійкість фронту, економіки, логістики й енергетики, тому від наступного прем’єра очікують не політичних заяв, а результатів.
Шмигаль очолював уряд понад чотири роки — з 4 березня 2020 року. Він пройшов через пандемію, вторгнення РФ, економічну кризу й масштабну перебудову інституцій. Його уряд був технократичним, обережним, але тримав стабільність. Тепер — час для нової глави та, можливо, нової стратегії.