Спалах дифтерії. Зареєстрована друга смерть

Спалах дифтерії. Зареєстрована друга смерть

У Рубіжному Луганської області зареєстрований другий випадок дифтерії цього року.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

«МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Якісна і безпечна вакцина є в усіх регіонах України, і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих. Водночас, рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким – лише половина українських дітей отримала захист третьою дозою вакцини АКДП у віці 18 міс. минулого року, і менше половини дорослих», – йдеться у повідомленні.



Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих. МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити щеплення проти дифтерії дітям, які пропустили його за календарем вакцинації, вчасно вакцинувати дітей за графіком, згідно з календарем профілактичних щеплень, а також нагадує про обов’язкову ревакцинацію дорослих від дифтерії кожні 10 років.

Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.



Дифтерія – симптоми

Захворювання дифтерія характеризується наступними загальними симптомами, які можуть трохи мінятися, залежно від локалізації, форми й стадії хвороби:

– Збільшення піднебінного язичка, дужок, мигдалин, а також можливий на них плівковий наліт, найчастіше сіро-білого кольору;
– Гіперемія (почервоніння) і набряк горла;
– Незначний біль у горлі, особливо при ковтанні;
– Збільшення шийних лімфовузлів, набряк шиї;
– Підвищення температури тіла, аж до 41 °С;
– Загальна слабість, млявість, нездужання, підвищена сонливість;
– Головний біль, запаморочення;
– Нудота, іноді із блювотою;
– Блідість шкірних покривів.

Залиште свій коментар