США та НАТО відмовилися підписати договір із Росією та закрити Україні двері до Альянсу: Путін заговорив про ризик війни

США та НАТО відмовилися підписати договір із Росією та закрити Україні двері до Альянсу: Путін заговорив про ризик війни

У ЗМІ опублікували реакцію Сполучених Штатів Америки та НАТО на висунуті Російською Федерацією так звані “гарантії безпеки”. Згідно з викладеною відповіддю, Захід відмовився закрити Україні двері до Північноатлантичного альянсу.

Також стало відомо, що США відмовляються підписувати двосторонній договір про безпеку в Європі з урядом Володимира Путіна. Про це повідомляє іспанська газета El Pais (щоб подивитися документи, доскрольте до кінця сторінки).

Які пункти США та НАТО відкинули і що готові обговорювати з РФ



З огляду на документи, стало відомо, що Захід не проти переговорів та запобігання ескалації кризи та перетворення її на вторгнення в Україну.

“Вони пропонують Путіну вести переговори щодо угод про роззброєння та заходи довіри на різних форумах, таких як ОБСЄ, Діалог про стратегічну стабільність США-Росія та Рада Росія-НАТО, успіх яких зумовлює початок деескалації російської військової загрози Україні”, – пише видання.



Крім того, Москву закликали негайно відвести війська від українсько-російського кордону та вивести військовий контингент із території Білорусі.

“Позиція уряду США полягає в тому, що прогрес із цих питань може бути досягнутий лише в умовах деескалації загрозливих дій Росії щодо України”, – попереджає уряд президента США Джо Байдена.

Цікаво, що El Pais виявила різне бачення ситуації США та НАТО. Зокрема, головне з них полягає в тому, що Сполучені Штати готові обговорювати концепцію неподільності безпеки в Європі, яку ОБСЄ схвалила у 2010 році, тоді як Альянс не має наміру зачиняти двері до військового блоку перед будь-якими країнами.

У Росії підтвердили справжність опублікованих документів

Дипломатичне джерело “РИА Новости” підтвердило справжність відповіді НАТО та Сполучених Штатів Америки на російські пропозиції про так звані “гарантії безпеки”, які опублікувала іспанська газета El Pais.



Примітно, що жодних офіційних заяв у Кремлі чи Міністерстві закордонних справ РФ щодо відповіді США та НАТО поки що не надали. Втім, президентський прессекретар Дмитро Пєсков заявив, що не хоче коментувати оприлюднені в El Pais документи.

“Послухайте, ми нічого не оприлюднили, і я не хочу це коментувати. Це вам потрібно звертатися, напевно, в газету El País або до іспанського керівництва, я вже не знаю, але принаймні не до нас. Власне, учора президент дав загальну концептуальну оцінку отриманим відповідям у тій частині, яка стосується принципово важливих питань для Росії”, – наводить слова Пєскова Telegram Медуза Live.



Напередодні Путін заговорив про ризик війни

Президент Російської Федерації Володимир Путін звинуватив Захід у навмисному створенні сценарію, покликаного “втягнути його країну у війну”. А також у ігноруванні нібито стурбованості Кремля щодо безпеки України.

У своїх перших за майже останні шість тижнів прямих публічних коментарів про кризу Путін не показав жодних ознак відмови від своїх вимог щодо “гарантій безпеки”. Хоча Захід давно назвав їх нездійсненними і вважає можливим приводом для початку російського вторгнення в Україну, що Москва заперечує.

Також раніше Путін обурився, що США “проігнорували основні пункти” пропозицій Кремля стосовно так званих гарантій безпеки. Зокрема, російського лідера обурив той факт, що Вашингтон і НАТО не погоджуються на недопущення розширення Альянсу на схід, відмову від розміщення ударних систем озброєння біля кордонів РФ і прийняття в НАТО України та Грузії.

США та НАТО відмовилися підписати договір із Росією
Захід відмовився закрити Україні двері до НАТО
ЗМІ опублікували відповіді США та НАТО на російські "гарантії безпеки"
Захід не проти подальшого діалогу з РФ
РФ закликають вивести військовий контингент із Білорусі
Кремль закликали відвести війська від українського кордону
Офіційної відповіді від Росії на ці документи немає
Відповідь США та НАТО на російські "гарантії безпеки"
Діалог між заходом та РФ триватиме
Інфографіка
Залиште свій коментар