Головна / Новини / Надзвичайні події та кримінал / Суд відмовився арештувати одного з нападників на Найєма

Суд відмовився арештувати одного з нападників на Найєма

Шевченковський райсуд Києва відмовив у клопотанні киїської прокуратури щодо обрання запобіжного заходу відносно Саітова Магомеда-Саліха Арбуєвича, підозрюваного у побитті народного депутата Мустафи-Масі Найєма.Про це у залі суду заявила головуюча суддя Олена Мєлєшко.
Суд вирішив застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із забороною цілодобово залишати місце проживання.

Перед початком засідання адвокат Саітова заявив про клопотання щодо порушення прав людини відносно його підзахисного через те, що той перебуває у скляній кабінці під час судового засідання.

Суддя дозволила йому переміститися до захисника та перекладача.
 АВТОР МАСІ НАЙЄМ

У свою чергу  сторона обвинувачення звернулася до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Прокурор зазначив, що оскільки підозрюваний є громадянином іншої держави, має в Україні лише посвідку на проживання, а також може чинити вплив на потерпілого, то  слід застосувати до нього запобіжний захід виключно у вигляді тримання під вартою.

Читайте також  Знущався з неповнолітньої: у Києві під час затримання ґвалтівник жорстко впав головою об асфальт

Адвокат на це заперечив, заявивши, що не розуміє, як Саітов може чинити тиск на Найєма.

“Мені цікаво, як студент 2 курсу може впливати на народного депутата?”, – заявив він.Зазначалося, що Саітов навчається у Київському політехнічному інституті.

Також захисник наголошував на тому, що питання має наразі “політичне русло”, а тримання під вартою може порушити “право на освіту” його підзахисного.Крім того, він заявив, що були порушення під час затримання Саітова і недостатні  докази щодо підтвердження його вини.

Підозрюваний у суді заперечив, що саме він був ініціатором нападу на Найєма.

Коментуючи напад він сказав: “обставини так склалися, але ніхто цього не хотів”.

“Діти можуть лякатися”, – додав адвокат.

Після наради суддя відмовила у триманні під вартою громадянина РФ Саітова Магомеда-Саліха Арбуєвича.

Також у середу суд має розглянути клопотання щодо тримання під вартою ще двох фігурантів інциденту.

Залиште свій коментар