Тариф на доставку газу підвищать за кілька тижнів: у яких містах українці заплатять найбільше
В Україні з 1 січня 2022 року підвищать тарифи на доставку газу. Найбільше доведеться платити мешканцям Чернівців (2,568 грн за кожен куб). Також серед “дорогих” міст опинилися Миколаїв та Харків.
Нові ціни на доставку блакитного палива опублікувала у своєму проєкті Нацкомісія з комунальних послуг та енергетики. Так, для “Чернівцігазу” доставка може подорожчати з 2,136 до 2,568 грн за куб. Для “Миколаївгаз” та “Харківгаз” з 2,148 до 2,388 грн.
Як рахується розмір абонплати (плата за доставку) та за що її сплачуємо?
Абонплата – фіксована сума, яку платимо щомісяця. Її розмір залежить лише від двох показників: усереднене споживання газу та тариф. Споживання газу враховують за “газовий рік” (з жовтня до жовтня). Весь обсяг ділять на 12 місяців. Отримана цифра множиться на тариф облгазу – стільки потрібно платити щомісяця.
Плата за доставку газу дозволяє розділити постачальника та продавця. Так, облгаз утримує інфраструктуру та забезпечує подачу блакитного палива. А ось саме блакитне паливо можна купувати у будь-якого постачальника: від “Нафтогазу” та облгаззбуту до невеликих приватних компаній.
Усі вони пропонують різні тарифи, тому обирати за якою ціною платити за блакитне паливо можна самостійно. На доставку газу доводиться витрачати блакитне паливо на технічні потреби. Крім того, потрібно підвищувати зарплати працівникам, проводити ремонти тощо.