Те, що ви не знали про трудову міграцію

Те, що ви не знали про трудову міграцію

Трудова міграція не створює істотних загроз для ринку праці України. Водночас загрозою для нього може стати повернення всіх заробітчан.

“Трудова міграція має як позитивні, так і негативні аспекти. Для ринку праці немає істотних загроз. Більш того, якщо якимось чином повернути людей, то це буде загрозою. Адже безробіття швидко виросте”, – заявив завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк, пише Деловая столица.

За його словами, з 1990-х років з України мігрували люди середнього рівня. Серед них переважали висококваліфіковані спеціалісти. Тому за окремими спеціальностями і галузям людей не вистачає.



“Зараз цих спеціалістів українська економіка зможе задіяти частково. Крім того, в Україні їм платитимуть менше, ніж за кордоном. Адже після девальвації 2014 року заробітна плата за кордоном стала ще привабливішою”, – підкреслив експерт.

Він додав, що немає підстав говорити про те, що Україна гине через трудову міграцію. Дійсно, є нестача за окремими спеціальностями. Це стимул для тих, хто лишився, освоїти цю спеціальність. Можливо, роботодавці самі будуть готувати людей.



За даними Держстату протягом 2015-2017 років чисельність трудових мігрантів склала 1,3 млн осіб. До виїзду за кордон більшість громадян (39%) працюють на будівництві, 16% зайняті у діяльності домашніх господарств, 14% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 11% – у переробній промисловості, 9% – у торгівлі.

Залиште свій коментар