“Тепер додався ще й хлор”: друга причина хімвикиду на “Кримському титані”
Причиною другого викиду небезпечних хімічних речовин на заводі “Титан” в окупованому Криму могла стати професійна недбалість місцевих співробітників, рятувальних служб та неправильні вказівки російської влади на півострові.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав координатор “Інформаційного спротиву” Дмитро Тимчук.
За його словами, російські пропагандисти почали розганяти інформацію, що 13 вересня в районі Армянська “раптом” відбувся “повторний викид хімічних речовин”, внаслідок чого в самому місті і прилеглих районах введено режим надзвичайного стану.
Тимчук додає, що зараз російські окупанти в Криму починають просувати версію, що причиною погіршення екологічної ситуації міг стати “викид хімречовини з території України”. У той же час, факт, що у прилеглих районах Херсонської області немає жодного об’єкту, здатного представляти хоч найменшу хімічну загрозу, ігнорується.
“Людей підводять до думки, що Україна спеціально щось застосувала. І багато хто повірить, як вірять в “американські випромінювачі”, для захисту від яких потрібні шапочки з фольги”, – переконаний експерт.
На думку Тимчука, причина нового викиду – в іншому. За інформацією групи ІС від джерел в Армянську, які працюють на заводі “Кримський титан”, причиною погіршення екологічної ситуації могло стати звичайне головотество місцевих чиновників окупаційної адміністрації і “надзвичайників” РФ.
Окупаційна влада дала команду засипати “чим завгодно” кислотні відстійники, щоб виключити розліт токсичного пилу. Виконуючи команду, місцеві умільці, серед іншого, використовували для засипання хлорне вапно. Яке вступило в реакцію з речовинами з відстійника, що призвело до виділення хлору, – певен Тимчук.
Що таке ТОВ “Титанові інвестиції”?
Великий хімзавод розташований в Армянську. Раніше називався “Кримський титан”. Завод виробляє діоксид титану, що використовується при виготовленні товарів лакофарбової галузі, пластмас і виробів на їх основі з високими термічними властивостями (віконний пластик, предмети побуту, деталі автомобілів, машин і техніки), а також каучуку, лінолеуму, паперу, картону та шпалер. Нагадаємо, на півночі окупованого Криму знову зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі. Так, перевищено допустиму концентрацію хлористого водню і сірчистого ангідриду.