Топ-5 домашніх приладів, які “крадуть” електроенергію: як заощадити
Техніка навіть у режимі очікування може споживати електроенергію безперервно, якщо під’єднана до мережі. Виробники постійно покращують енергоефективність приладів, але однак рахунки за електрику все одно можуть збільшитися.
Яка електроніка споживає найбільше електроенергії у вашому домі, розповіло видання Good Housekeeping. За словами експерта побутової енергетики та засновник Loop Energy Saver Кріс Сондерс, енергія в режимі очікування – це електроенергія, яку споживають прилади, коли вони вимкнені або в режимі спокою.
“Майже будь-який продукт із зовнішнім джерелом живлення, пультом дистанційного керування, дисплеєм або батареєю буде споживати певну кількість енергії безперервно, якщо не вимкнеться або не буде вимкнений від мережі”, – підкреслив спеціаліст.
За даними Energy Trust, ви можете заощадити близько 35 фунтів стерлінгів (близько 1300 грн) на рік, якщо не будете лишати прилади у режимі очікування, а вимикатимете їх з мережі. Особливо це актуально для 5 електроприладів.
Телевізори
Коли ви відпочиваєте на дивані, звісно ж значно зручніше вимкнути телевізор за допомогою пульти дистанційного керування, ніж піднятися та вимкнути його з розетки. Хоча виробники намагаються підвищувати енергоефективність, але однак ви зможете зменшити рахунки, якщо повністю вимикатимете його.
Це особливо відчутно, якщо у вас вдома не надто нова модель телевізора. Як зазначає Кріс, саме цей прилад споживає найбільше енергії у режимі очікування. До того ж, якщо в оселі декілька телевізорів – це одразу позначається на рахунках за електроенергію.
Гірше ніж лишати цей електроприлад у режимі очікування, це лишати його увімкненим, але не дивитися його. Це справжня проблема у Великобританії. За даними Uswitch, цілих 42% домогосподарств у цій країні залишають увімкненим телевізор для своїх домашніх улюбленців. І ці прилади лишаються працювати до 4,6 годин на тиждень.
Комп’ютери
Телевізорам не поступаються у споживанні електроенергії домашні комп’ютери. Ви будете здивовані, але у режимі очікування ці прилади можуть обійтися у 20 фунтів стерлінгів (близько 720 грн) на рік.
Як відзначає експерт, якщо ви не користуєтесь комп’ютером довгий час, то не варто вважати, що заставка може зекономити електроенергію. За його словами, аби мінімізувати електроспоживання, необхідно перемикнути пристрій у сплячий режим, а ще краще – вимкнути його.
До того ж це допоможе збільшити термін служби комп’ютера, який прямо залежить від часу використання цього приладу.
Телефон, планшети та ноутбуки
Якщо у вас немає стаціонарного ПК, скоріш за все у вашому домі наявний ноутбук або планшет. Ще більше людей володіють смартфонами, які давно стали невід’ємною частиною сучасного життя. Користувачі часто свідомо лишають ноутбуки, планшети та телефони підключеними до мережі, навіть якщо вони вже повністю заряджені. У такому випадку люди просто марно витрачають енергію, заявив Кріс.
Приставки та рекордери
ТВ-тюнери та телевізійні приставки споживають доволі велику кількість електроенергії, але їх можна легко вимкнути. Якщо не забувати цього робити, то згодом можна буде побачити різницю в платіжках. Деякі пристрої можуть обходитися приблизно в 19 фунтів стерлінгів ( близько 680 грн) на рік. Саме тому важливо вимикати ці пристрої з розетки разом з телевізором.
Ігрові приставки
Доволі велику кількість електроенергії споживають ігрові консолі. Ви можете думати, що не дуже часто користуєтесь приставкою, але нею можуть гратися ваші діти, про це важливо пам’ятати, якщо ви плануєте оптимізувати енерговитрати.
До того ж, навіть у режимі очікуванні ці пристрої потягнуть на 30 фунтів стерлінгів (близько 1300 грн) на рік. Саме тому необхідно заохочувати дітей одразу вимикати їх, коли вони закінчують грати.