У ДТП із Зайцевою фатальний поворот: з’явилося важливе рішення

У ДТП із Зайцевою фатальний поворот: з’явилося важливе рішення
У ДТП із Зайцевою фатальний поворот: з’явилося важливе рішення

Експерти продовжують вивчати подробиці резонансної ДТП, яка шокувала мільйони українців.

Смертельної аварії в центрі Харкова на Сумській за участю Олени Зайцевої можна було уникнути.

Про це під час чергового засідання суду повідомив Віталій Ольхов, який проводив автотехнічну експертизу.



Ольхов підкреслив, що обидва водії порушили правила дорожнього руху.Чоловік зазначив, що Геннадій Дронов, який перебував за кермом Volkswagen Touareg, не зупинився на лінії світлофора і почав рух на миготливий жовтий сигнал. Зелений загорівся, коли він уже виїхав на перехрестя. Водночас водій Lexus Оленааа Зайцева теж не стала гальмувати і рухалася на червоний.

За словами експерта, по відео не можна встановити швидкість автомобілів.



“Коли Дронов міг рухатися на дозволяючий йому сигнал, то Lexus вже не міг зупинитися. ДТП не можна було запобігти. Небезпеку створили обидва водії, коли рухалися на заборонний сигнал світлофора”, – пояснив Ольхов.

ДТП, Харьков

Відзначимо, що суд заарештував Зайцеву і Дронова. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі за статтею 286 Кримінального кодексу України (“порушення правил дорожнього руху”).

Він зазначив, що водій могла теоретично зупинити авто, якби спрацювала система стійкості, яка повинна спрацьовувати під час гальмування машини.

Ця система допомагає утримувати траєкторію автомобіля при заметах, і працює автоматично. Систему можна вимкнути кнопкою на низькій швидкості.
Кузнецов заявив, що на момент огляду машини Зайцевої вона була непошкодженою і працювала справно.



На уточнююче запитання слідчих про те, чи могла б система спрацювати при гальмуванні, Кузнецов відповів позитивно.

зайцева

“У момент спрацьовування системи автомобіль рухався без гальмування, він відхилився від траєкторії на 30 градусів. Швидкість була 102 км/год, включена третя передача. Система працювала в штатному режимі. Вона необхідна, щоб машина рухалася по заданій траєкторії. У коліс різна швидкість обертання. Розрахункова швидкість – 102 км/год в момент спрацьовування курсового автомобіля. Педаль газу була втиснута в підлогу. Поворот колеса 30,6 градусів. Передаварійна система була вимкнена”, – пояснив він.



Залиште свій коментар