Головна / Новини / Наука та технології / У Миколаєві 15-річний хакер створив фейкову “Дію”

У Миколаєві 15-річний хакер створив фейкову “Дію”

Юному розробнику загрожує позбавлення волі на строк до трьох років.У Миколаєві 15-річний хлопець продавав фейковий застосунок “Дія”, за допомогою якого можна було створити підроблені документи. Ціна сягала  від 250 до 650 гривень.
Про це повідомили у Кіберполіції.

За версією слідства, хлопець створив фейковий мобільний застосунок, що повністю ззовні копіював додаток офіційного Єдиного порталу державних послуг “Дія”.“У фейковій програмі користувачам надавалась можливість створити собі будь-який документ із представлених в “Дії”, на якому генерувався QR-код, але не зчитувався офіційним застосунком. Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від коронавірусної хвороби”, ― сказано у повідомленні відомства.
За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 КК України “Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку”, санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

Читайте також  Что выбрать для чтения - ридер или планшет?

Також кіберполіцейськими вживаються заходи для блокування всіх каналів розповсюдження фейкового застосунку.

Нагадаємо, у Харкові кіберполіція викрила ще одного юного хакера, якому вдалося створити фейковий застосунок. Цікаво, що хлопчині всього 17 років. У порівнянні зі своїм попередником, 21-річним хлопцем з Запоріжжя, юному таланту вдалося просунутися значно далі. Його “Дія” генерувала QR-код і навіть демонструвала успішну валідацію під час сканування. Особисті дані користувач міг змінювати за власним бажанням.

Офіційний застосунок Дія можна завантажити лише у Play Market  та App Store.

Залиште свій коментар